תקציר הספר
כריס בן הארבעים הוא גבר משועמם, בודד ולכוד בחיי נישואים נטולי אהבה וסקס. מנוכר לתרבות הצעירים של שנות השבעים בלונדון ומנוכר לעצמו, הוא מזמין באחד הלילות זונה למכוניתו.

רוזה היא יוגוסלבית, בתו של אחד מהפרטיזנים של טיטו, שעברה לא מזמן ללונדון. היא אמנם רק בת עשרים ומשהו, אבל כבר הספיקה לחוות סכנה, חוסר מזל, רומנטיקה וטרגדיה. ואף על פי שאינה זונה, כשכריס מציע לה להיכנס למכוניתו, היא נענית.

בחודשים הבאים רוזה מספרת לכריס על חייה בעבר, והוא שותה את דבריה בצמא כחמצן החיוני להישרדותו. אבל האם רוזה מספרת את האמת? האם כריס שומע את הסיפורים כפי שהם או מסנן אותם בפילטר מטעמיו שלו? והאם זה משנה בכלל?

בת של פרטיזן הוא סיפור אהבה כואב, מתוק, מצחיק, מריר ועצוב עד כדי דמעות, שחבויה בו גם אמירה מתוחכמת להפליא על מלאכת הסיפור, על כוח הפיתוי שלה ועל הסכנות הטמונות בה.

"הפרוזה הצלולה והמתוקה כדבש של דה-ברנייר מחלחלת לתודעתו של הקורא בשלווה, וגם ברגעים הדרמטיים מורטי העצבים שבה לעולם אינך צריך לצאת ממנה כדי לשאוף אוויר. זו גדולתו של דה-ברנייר."
טיימס

"רומן חכם ונוגע ללב המוכיח שאין דבר כזה ´חיים רגילים´. בדומה ל´על חוף צ´זיל´ מאת איאן מקיואן, גם בת של פרטיזן הוא רומן על הזדמנויות אבודות ועל הדרכים המוטעות שאנו בוחרים ללכת בהן."
גרדיאן

לואי דה-ברנייר נולד בלונדון ב-1954. ספרו רב-המכר המנדולינה של קפטן קורלי (ראה אור בעברית בהוצאת זמורה-ביתן) עובד לסרט שובר קופות וזיכה אותו בפרס הסופרים הבריטים האהובים ביותר בשנת 1995. כיום הוא חי בסאפוק עם בת זוגו ושני ילדיהם.


רשימות קריאה בהן מופיע בת של פרטיזן
הרשימה החמה | רונדנית בת 51 מגבעת שמואל רשימת הקריאה עודכנה אתמול

ספרים מצויינים | עופרה סמילה בת 42 מכפר יונה רשימת הקריאה עודכנה לפני חודשלואי דה-ברנייר (סופר על המוקד)
לואי דה-ברנייר (Louis De-Bernieres) למד באוניברסיטת מנצ'סטר והתגייס לצבא, אך לא נהנה מהחוויה. הוא הִרבה לטייל בדרום אמריקה, אשר שימשה השראה לרבים מסיפוריו הראשונים, כמו למשל הספר מלחמת האזורים התחתונים של דון עמנואל. עלילת הספר מתרחשת אי-שם בדרום אמריקה, בארץ מרוששת ואלימה ובה בעת בעלת... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ