שושנת תימן - בני תימן בזמר העברי / דן אלמגור

שושנת תימן

בני תימן בזמר העברי

דן אלמגור

בשנת 2009, מכיל 200 עמודים,ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
1 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:83
2291 התעניינו בספר


תקציר הספר
ספר זה הראשון מסוגו, מכיל למעלה ממאה וחמישים פזמונים ושירים עבריים שנכתבו על בני תימן מאז ימי העלייה הראשונה, הספר רואה אור לקראת יובל המאה של שכונת שעריים ברחובות - השכונה התימנית הראשונה במושבות הארץ.

דמותם של בני תימן הלהיבה מאז ומתמיד את דמיונם ואת כשרונם של טובי המשוררים, הפזמונאים, הציירים, המאיירים והקריקטוריסטים, שהנציחו בחיבה ובהערכה את הווי חייה ואת דמויותיה של הקדומה בעדות ישראל.

בספר נכללים פזמונים פרי עטם של רבים מגדולי המשוררים והפזמונאים בלשון העברית. כל פזמון ושיר- והסיפור המיוחד שמאחוריו, על נסיבות כתיבתו ועל גלגוליו השונים. באמצעות הפזמונים והשירים נפרשים בספר פרקים מתולדות ההתיישבות בארץ ופרקים מתולדות הזמר העברי, הבמה הקלה, ההומור, ואפילו ספרות הילדים העברית. תוך ניסיון לשקף את דמותם רבת-הפנים של בני העדה, כפי שנצטיירה במשך הדורות באמנות, בפולקלור ובתודעת העם, ואת תרומתם המגוונת לחברה בישראל...

... ד"ר דן אלמגור, ליקט במשך למעלה מ-30 שנה את החומר לספר ואת הסיפורים המרתקים שמאחורי השירים. אלמגור, מוכר כפזמונאי פורה, וחוקר הזמר העברי ותולדות היישוב (בסדרת "שרתי לך ארצי", בתוכניות רדיו, במופעי זמר , וכן בעשרות מחקרים שפרסם במשך השנים). כמי שילדותו ונעוריו עברו עליו במושבה רחובות, חש תמיד קרבה מיוחדת לעדה התימנית, וניסה לספר באמצעות הפזמונים והתמונות את סיפורה המרגש.


הקורא עיר הקורא מתי
המוזיקאי ירושלים לפני 7 שנים ו-3 חודשים מענה
שי פישר ירושלים לפני 8 שנים מענה
nirn רמת גן לפני 8 שנים ו-6 חודשים מענה
מיכל פתח תקוה לפני 7 שנים ו-3 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע שושנת תימן - בני תימן בזמר העברי
מוזיקה ישראלית (ספרים) | שי פישר בן 38 מירושלים רשימת הקריאה עודכנה לפני 6 שנים ו-4 חודשים

מומלצים לגילאי 50+, סטימצקי, ראש השנה תש"ע | לביא בן מחיפה רשימת הקריאה עודכנה לפני 8 שנים ו-9 חודשים


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ