תקציר הספר
מותחן מסחרר על פרופסור להיסטוריה של המדע שנס על נפשו, ועל תיאוריה סודית של איינשטיין שיכולה לשנות את העולם.
דייוויד סוויפט, פרופסור להיסטוריה של המדע, נקרא לבית החולים למיטת חוליו של מרצה שלו לשעבר, המאושפז לאחר שעוּנה באכזריות. על ערש דווי מחרחר הפרופסור הזקן סדרת ספָרות מסתורית ואת המילים Einheitliche Feldtheorie, שמשמעותן "תיאוריית השדה המאוחדת". הייתכן שהוא מתכוון לתיאוריה המיוחסת לאיינשטיין, סדרת משוואות העשויה להסביר את כוחות הטבע ולשנות מהיסוד את השקפותינו על היקום כולו? אבל איינשטיין הרי מת לפני שהצליח להשלים אותה. ואולי לא?
שעות ספורות לאחר מכן דייוויד מובא לחקירה במתקני האף-בי-איי, ומשם הוא נמלט בעור שיניו מהסוכנים שמנסים להניח את ידיהם על התיאוריה החשאית. אבל לא רק הם: שכיר-חרב רוסי חסר רחמים יעשה כל מה שצריך כדי להגיע לפניהם לדייוויד ולתיאוריה. דייוויד חובר למכרה ותיקה, מדענית יפהפייה ומבריקה מפרינסטון, ויחד, תוך כדי מנוסה, הם מנסים לפענח את התיאוריה האחרונה של איינשטיין - ולחשוף את ההיקף המזעזע של השלכותיה.
בספר הביכורים שלו, שכבר תורגם לשש-עשרה שפות והפך לתופעה של ממש, מארק אלפרט טווה בכישרון רב סוגיות מדעיות, היסטוריות ופוליטיות עם מרדפים עוצרי נשימה וסיפור אהבה יוצא דופן, דמויות מורכבות ועלילה סוחפת ומרתקת. מובטח לכם שלא תוכלו להניח את הספר מידכם עד לגראנד פינאלה.
"הספר 'התיאוריה האחרונה' מעניק חוויית קריאה מדהימה! דמויות אמיתיות, מדע אמיתי, הנחות טעונות ומעוררות תיאבון ועלילה סבוכה, ההופכים את הספר לאחד המותחנים המדעיים המשובחים ביותר שראו אור זה זמן רב. 'התיאוריה האחרונה' שולט! לו הייתי מייקל קרייטון, הייתי אורז ופורש לטהיטי..."
- דאגלס פרסטון, מחבר "ג'ני" (בעברית בהוצאת מעריב),
Tyrannosaur Canyon ורבי מכר נוספים.
"וואו! איינשטיין היה מת על הספר הזה. מותחן נפלא עם תחושה אמיתית של פוליטיקה, והמדע גם מהנה וגם מבוסס. הוא תמיד חלם לגלות תיאוריה מאוחדת שתסביר את כל כוחות הטבע. הספר הזה מקים את החיפוש הזה לתחייה."
- וולטר אייזקסון, עורך "טיים" לשעבר שחיבר ביוגרפיה על איינשטיין
"לאלפרט יש כישרון נדיר לשזור יחד מדע מתוחכם וחדשני עם אקשן קשוח ועוצר נשימה. רומן ביכורים מרשים."
- קיילי מילס, מחברת רב-המכר Rising Phoenix


רשימות קריאה בהן מופיע התיאוריה האחרונה
ספרי המתח שברשותי וקראתי | כל הספרים ב-20 שקלים בן 33 מחיפה רשימת הקריאה עודכנה לפני ארבעה שבועות

נקרא ב 2015 | גלית בת מראש העין רשימת הקריאה עודכנה לפני שנתיים ו-7 חודשים

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ