הצרה עם האיסלאם

קול קורא לדיבור גלוי

אירשאד מנג'י

יצא לאור ע"י הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר, בשנת 2005, מכיל 237 עמודים, תירגום: ענבל שגיב-נקדימון. עיון » דתות ואמונות - כללי


הוסף לסל
קנה חדש: ₪74.00 ₪66.60

ספר טוב דירוג של שלושה כוכבים וחצי
3.545
55% בנות
5 בנים   6 בנות
גיל ממוצע:44
1184 התעניינו בספר


תקציר הספר
"אין זה אומר שאני מסרבת להיות מוסלמית," היא כותבת. "זה אומר פשוט, שאני מסרבת להתגייס לצבא הרובוטים הפועלים בשמו של אללה." הרובוטים האלה, טוענת אירשאד מנג'י, כוללים גם מוסלמים המכונים במערב "מתונים". במונחים בוטים, מעוררי מחלוקת, היא חושפת לעין כול את אבני המסד הבעייתיות של האיסלאם ואת התורות והאמונות הנוהגות בו: ההסתגרות השבטית, השנאה העמוקה להיהודים והקבלה ללא כל ביקורת את הקוראן כדברו המוחלט, העליון של האל.

במכתב גלוי זה למוסלמים וללא-מוסלמים כאחד, מנג'י מציגה שאלות נוקבות לגבי הזרם המרכזי באיסלאם: "מדוע מוחזקים כולנו כבני ערובה למה שמתחולל בין הפלסטינים והישראלים? מי הם הקולוניזטורים האמיתיים של המוסלמים - אמריקה או הערבים? מדוע אנו משחיתים לריק את הכישרונות של נשים, שהן מחצית מפרי כפיו של האל?" מנג'י מציעה חזון מעשי להנהגת רפורמציה באיסלאם שתעצים את הנשים, תחזיר כבוד למיעוטים דתיים, ותיצור תחרות של רעיונות. חזונה משיב לחיים את מסורת המחשבה החופשית שאבדה לאיסלאם.


רשימות קריאה בהן מופיע הצרה עם האיסלאם - קול קורא לדיבור גלוי
ספרים מצויינים | עופרה סמילה בת 42 מכפר יונה רשימת הקריאה עודכנה לפני 6 ימים

רכשתי לספרייה | אבי בן 46 ממודיעין / ת"א רשימת הקריאה עודכנה לפני שנתיים ו-1 חודשים

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ