התיאוריה המוזרה של אור וחומר / ריצ'רד פיינמן

התיאוריה המוזרה של אור וחומר

ריצ'רד פיינמן

יצא לאור ע"י הוצאת הקבוץ המאוחד, מכיל 144 עמודים, מדע וטבע » מדעים מדויקיםספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
5 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:25
3723 התעניינו בספר


תקציר הספר
האור מהו? האם נזקקים אנו עדיין לשניות האבסורדית של הפוטון, כאילו הוא גם גל וגם חלקיק, כביכול? והרי המכשירים המדויקים של ימינו מאשרים ללא עוררין כי צדק ניוטון בשעתו, שהאור עשוי חלקיקים!
תורת האלקטרו-דינמיקה הקוונטית, מוגשת בזה בהסבר פופולרי קולח, אך ללא שום סילוף, על ידי ריצ´רד פ.פיינמן עצמו, מגדולי מבססיה. על יסוד הנחות מעטות של דרכי הסתברות, הנראות תחילה מוזרות ביותר ומנוגדות להגיון הפשוט, מצליחה תיאוריה זו להסביר, ובדרגה מפליאה של דיוק, את כל התופעות הידועות לנו מן האופטיקה גיאומטרית, כגון החזרת-אור, שבירת אור, מיקוד אור, תנועת אור בקו ישר, התאבכות וכדומה.
והחומר מהו? על-פי אותם עקרונות עצמם של האלקטרו-דינמיקה הקוונטית מסביר לנו פיינמן את התנהגותם של האלקטרונים בתוך האטומים, זו הקובעת את תכונותיו הפיסיקליות והכימיות של החומר, והרי שהיא משמשת יסוד גם להבנת עולם הכימיה והביולוגיה. יתרה מזו, הוא מאפשר לנו בספר זה להציץ גם אל עולם החלקיקים האלמנטריים הבונים את גרעין האטום, בהנחה שגם הם נוהגים על פי אותם עקרונות, אלא ששיטות החישוב שבידינו כיום עדיין אינן מספיקות.
"זו התיאוריה החשובה ביותר, המודרנית ביותר והטובה ביותר של האור והחומר" - מדברי פרופ´ יששכר אונא, האוניברסיטה העברית.

בעוד אנו מביאים את תרגומו של ספר זה לדפוס הגיעה אלינו הידיעה על מות המחבר. שמו ריצ´רד פיליפס פיינמן (1988-1918) - פיסיקאי יהודי אמריקאי, שקיבל פרס נובל לפיסיקה בשנת 1965- יימנה בלי ספק עם גדולי הפיסיקה בעולם, לצידם של ניוטון ואיינשטיין, מכסול ופלנק.


הקורא עיר הקורא מתי
שתר עפולה לפני 8 שנים ו-11 חודשים מענה
ספרים בהלל23 0524322995 ירושלים 0524322995 לפני 5 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע התיאוריה המוזרה של אור וחומר
רוצה לקרוא | אלעד בן 45 מאשקלון רשימת הקריאה עודכנה לפני 5 ימים

פיזיקה | ע.מ בן 20 מטל מנשה רשימת הקריאה עודכנה לפני 6 שנים ו-2 חודשיםריצ'רד פיינמן (סופר על המוקד)
ריצ'רד פיינמן, פיסיקאי זוכה פרס נובל לשנת 1965 ואחד מהמדענים הדגולים של המחצית השנייה של המאה העשרים, היה יורש טבעי לענקים, ובראשם אלברט איינשטיין, וגאון מחשבה לא פחות מקודמיו. אך מה שייחד את ריצ'רד פיינמן מפיסיקאים אחרים בדורו אינו רק יכולתו האינטבקטואלית יוצאת הדופן, אלא דמות... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ