ספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.5
83% בנים
5 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:43
1597 התעניינו בספר


תקציר הספר
ארץ ישראל יוצאת מקונכיית שתיקתה לכל אופקי המרחב והזמן, זיכרונותיה מיתמרים על פני האדמה והופכים למראות ולקולות שוקקי חיים. אין זה ספר היסטוריה, אלא מעין ספר זיכרונות - זיכרונות של ארץ ישראל, מעין אוטוביוגרפיה של הארץ.

זהו ספר זיכרונות של ארץ ישראל ויושביה במשך אלפיים שנה - מאז חורבן בית שני ועד שיבת ציון החדשה - והוא מיוסד על איגרות, תעודות, זיכרונות, מסמכים, כתבי הגניזה הקהירית, ספרי מסע וספרי שאלות ותשובות של רבנים וחכמים.
המחבר, שלמה שבא, מפליא לפרוט על מיתרים סמויים שבלב, לתמלל את שפעת נופי הטבע ונופי אדם וחברה שבה, ומצייר במכחול המילים שלו את ריחותיה ואת המולתה בפשטות מקסימה היוצרת כמיהה עזה אל אותן דמויות.
כל האדם תמצאו בו: טרופי געגועים, מצועפי אהבה ואכולי שנאה, אנשי נכסי הרוח, העוסקים בדברים מעולפי סודות ומסתורין, ואנשי החומר, המבקשים לחצוב לחמם לביתם, וכל אלה על רקע משחק הגורל בזירת ההיסטוריה - מלכויות המתגרות אלו באלו ומבקשות להיאחז בטבורו של עולם - ארץ ישראל.

שלמה שבא, סופר ועיתונאי, עוסק בספריו בקורותיה של ארץ ישראל. מספריו:
אנשים חדשים בהרים הגבוהים, על כפר עולים בהרי יהודה; שכט הנועזים, המתאר את תנועת השומר; בעקכות השושן הצחור, הימים היפים, ארץ רבת שמש - על ארץ ישראל במאה הי"ט; הו עיר, הו אם; ועיר קמה, על קורות יפו ותל אביב; חוזה ברח, ביוגרפיה של חיים נחמן ביאליק; פני רץ, תולדות הפוליטרוק של הפלמ"ח; לצייר ארץ כמולדת, על צייריה הראשונים של הארץ. מחזהו ימים של זהב, על קורות מיכל הלפרין, הועלה בתיאטרון חיפה.

בשער: עולים יהודים, צליינים נוצרים, וערכים בחוף יפו
ציור של דייויד רוברטס, 1838
עיצוב העטיפה: אמרי זרטלשלמה שבא (סופר על המוקד)
יליד 1929. גדל בתל-אביב. עתונאי. קנה לו שם כמפרסם סיפוריה של ארץ-ישראל הישנה, ברדיו, בעיתונות ובספריו. ... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ