תקציר הספר
רגש גבורה ואמנות חוברים יחדיו לרומן מצמרר ומרתק
עוד ספר על השואה. פריז, 1942. לוסיין ברנאר, אדריכל פריזאי, מתוודע אל איש עסקים עשיר המציע לו, תמורת סכומי כסף גדולים, להערים על הגסטפו ולתכנן מקומות מסתור ליהודים.

ברנאר מסכים לעשות זאת אף שידוע לו היטב שאם ייתפס על ידי הגסטפו ויואשם בעזרה ליהודים – יעונה למוות. הסכנה עוד גוברת כשבמסגרת עבודתו מוצע לו גם תכנון בית חרושת גרמני לייצור נשק, פרויקט שעליו לבצע תוך שיתוף פעולה עם קצין גרמני חובב אדריכלות ואמנות.

חייו של ברנאר משתנים: הוא מתאהב באישה יפהפייה, מציל ילד יהודי ויוצר קשר עם כמה מהאנשים שהציל. אט-אט מפנה התאווה לכסף את מקומה לרצון בנקמה.
הרומן מיטיב לתאר את החיים בפריז תחת הכיבוש הנאצי: הפחד המתמיד של התושבים, מעשי האלימות כלפי היהודים, הלשנות השכנים, המחסור החמור במזון והמחירים המופקעים בשוק השחור.

"אדריכלות והיסטוריה ארוגים זה בזה...רומן מתח זורם ומענג על מלחמת העולם השנייה"
- Kirkus Reviews

"בלפור ניחן בכישרון לעצב סיפור שיש בו מתח רב וקונפליקט עמוק"
- New York Journal of Books

"סיפור יפהפה ואלגנטי על איש פשוט שבאופן לא צפוי מתדרדר למעשי גבורה...אין לי מושג מיהו בלפור, אבל הוא חייב לכתוב ספק נוסף, עכשיו!"
- מלקולם גלדוול, מחבר "מצוינים", "מה שראה הכלב" ועוד.


רשימות קריאה בהן מופיע האדריכל מפריז
ספרים טובים שקראתי | חגית בת 45 מנתניה רשימת הקריאה עודכנה שלשום

הרשימה החמה | רונדנית בת 51 מגבעת שמואל רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 ימים

התחילה לקרוא לפני 3 ימים
לא קראתי
התחילה לקרוא לפני 4 שנים ו-1 חודשים
האדריכל הצרפתי מגויס על יד תעשיין צרפתי לתכנו מקומות מסתור ליהודים נרדפים במבנים בתים ודירות בצרפת הכבושה על ידי הנאצים.
התעשיין מפתה את האדריכל ומציע לו אתגרים מקצועיים במסגרת פרוייקטים תעשייתיים עבור תעשיית הנשק הנאצית ובבד בבד עם תכנון המבנים התעשייתיים הוא פועל במחתרת להצלת יהודים.
האדריכל פועל ממניעים מקצועיים ומוצא סיפוק מקצועי גרידא בתכנון מבני התעשייה מחד ומקומות המסתור מאידך.
הסיפור מסתבך כאשר האדריכל שוכר את שירותיו של עוזר צעיר משת״פ של הגסטפו ומבלי לדעת הוא נמצא במעקב וסכנת חשיפה מרחפת על ראשו. יתירה מכך לאחר מותם של בני זוג יהודים במחבוא שתכנן הוא נסחף רגשית ומניעו משתנים, עתה הוא מבקש לנקום בגרמנים על אכזריותם. הוא מסתיר בביתו נער יהודי שהצליח להימלט לבדו לאחר שהגסטפו תפס את אחיו ואחותו והרג את האישה שהסתירה אותם.
העלילה מרתקת מאוד ומעוררת דילמות מוסריות מתארת דמויות מורכבות על רקע צרפת הכבושה בתקופה מלחמת העולם השניה.
התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-8 חודשים


התחילה לקרוא לפני 4 שנים ו-8 חודשים
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ