שריד מסוביבור / דב פרייברג

שריד מסוביבור

דב פרייברג

To Survive Sobibor

יצא לאור ע"י הוצאת דב פרייברג, בשנת 1988, מכיל 474 עמודים, ספרות » סיפורי חיים


קנה משומש: ₪70.00
הוסף לסל

ספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.5
4 בנים   4 בנות
גיל ממוצע:47
1941 התעניינו בספר


תקציר הספר
דב פרייברג, נער חולמני ומפונק בן שתים עשרה, בן למשפחת תעשיין זעיר בלודז', נקלע במחץ פתאום אל מוראות הכיבו הגרמני בפולין - ואל השואה.
ראש המשפחה נרצח בידי הגרמנים בימים הראשונים. האם מתאמצת לקיים את ארבעת ילדיה ובשלב מאחר יותר משכילה להבריח שניים מהם אל מחוץ לגטו וורשה, יהיה גורלם אשר יהיה, בידיעה שהיא אבודה ובתקווה שיישרדו הם.
דב פרייברג, שבגר בבת אחת במאבק הקיום כנער "מנקה" במחנה ההשמדה סוביבור ואחר כך כחיה נרדפת ביערות פולין, שרד יחיד מכל משפחתו לאחר שראה את המוות פנים אל פנים שוב ושוב לאורך כל שנות המלחמה.
זה סיפור של שריד, סיפור קורותיו לפני השואה וגם אחר כך - בימים שנאבק עם אסונו ועל שפיותו בעולם האודים המוצלים עד שעלה על סיפון אוניית המעפילים 'יציאת אירופה תש"ז' ("אקסודוס").
הדברים נכתבו מהזיכרון, מקץ יותר מארבעים שנה להתרחשותם, ואף על פי כם הם עזי מבע ומציירים תמונה מדוייקת, כנה וחושפנית, עד שמע ואף עד שחוק, של חיי המספר ושל החיים היהודיים בפולין שלפני החורבן, בימי הכיבוש והשואה ולאחר השחרור בידי הצבא הרוסי.
סיפורו של דב פרייברג - שריד מסוביבור - הוא סיפור אחד מני רבים על שנות השואה, ועם זאת הוא מתייחד בתיאורו המפורט והמקיף את הוויית מחנה ההשמדה סוביבור ואת מרד כלואי המחנה, נסיבותיו, מהלכו ותוצאותיו - בעינו של משתתף פעיל.
וזאת לתעודה עד דור אחרון. - יעקב שרת


רשימות קריאה בהן מופיע שריד מסוביבור
קראתי ואהבתי | עפרה בת 60 מראש הנקרה רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 ימים

ספרי גבורה וזיכרון / השואה | אבי בן 45 ממודיעין / ת"א רשימת הקריאה עודכנה לפני 8 חודשיםלקט ספרים מאת דב פרייברג
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של דב פרייברג


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ