תקציר הספר
כמדי שנה בשנים האחרונות, זוכים אוהביו של הסופר הצרפתי ז'ורז' סימנון לעוד תרגום מצוין מסדרת התרגומים של הסופר יהושע קנז ("התגנבות יחידים", "מחזיר אהבות קודמות"). אחרי "האיש שצפה ברכבות", "מדרגות הברזל", "שעת הפעמונים" ו"מכתב לשופט" (כולם ראו אור בהוצאת עם עובד), תירגם קנז שני רומנים הנחשבים לבולטים ביצירתו של סימנון: "מותה של בל", אותו כתב בשנים בהן חי בארצות הברית (1955-1945), ו"מכת ירח", רומן מוקדם משנת 1933.

"יש שאדם מתהלך בביתו ועושה מה שהוא רגיל לעשות, מעשים של יום-יום, ופניו רגועות מפני שהוא לבדו, ופתאום הוא מרים את עיניו ומתברר לו שהווילונות לא סגורים ואנשים צופים בו מבחוץ". כך מתחיל סיפורו של ספנסר אשבי, מורה אמריקאי שעומד במרכז הרומן "מותה של בל" (1951). ספנסר מתגורר עם אשתו בפרבר אמריקאי, כשיום אחד מתגלית בביתו גופתה של נערה בת 18 שנרצחה. מנקודה זו נפתחת חקירה בלשית שהיא למעשה אנליזה נפשית. סימנון בונה בשפה תמציתית ומדויקת עולם מלא באווירה, מדויק מאוד וריאליסטי שבתוכו פועלים רגשות סוערים. המתח שהולך ומתעצם ככל שנחשפת התעלומה לא מאפשר הפסקות רבות במהלך הקריאה.

"מכת ירח" מגולל הרפתקה של צעיר צרפתי משנות השלושים של המאה שעברה, ז'וזף טימאר, שיוצא אל קולוניה צרפתית באפריקה כדי להרוויח הון. אלא שהסתבכות רומנטית טורפת את תוכניותיו והוא נחשף לפנים המושחתות של הכיבוש הצרפתי. גם כאן מצליח סימנון ליצור עולם סוחף ויפה שמאוכלס באנשים בודדים עם תקוות גדולות ומוחמצות.


רשימות קריאה בהן מופיע מותה של בל - ספריה לעם #589
בתקווה | Momoka בת 21 מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני ארבעה שבועות

זוממת עליהם | עדי בת 28 מ רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 שנים ו-10 חודשיםז'ורז' סימנון (סופר על המוקד)
ז'ורז' סימנון, Georges Joseph Christian Simenon נולד בשנת 1903 בעיר לְיֶז' שבבלגיה. בן 16 כבר הוא כתב של עיתון מקומי, וכעבור שש שנים הוא עוקר לפריס ופותח בה קריירה ספרותית מדהימה. ב- 1931 מתפרסם ספרו הראשון בסדרה של עלילות מֶגְרֶה ונוחל הצלחה גדולה. הבלש המשטרתי של ז'ורז' סימנון נעשה דמות פופולרית... המשך לקרוא


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ