תולדות פילוסופיית הדת היהודית בזמן החדש  [כרך ד] - [התמודדות עם התהוות מרכזי יהדות חדשים בארץ-ישראל ובארצות -הברית] - תולדות פילוסופיית הדת היהודית #ד / פרופ' אליעזר שביד

תולדות פילוסופיית הדת היהודית בזמן החדש [כרך ד]

[התמודדות עם התהוות מרכזי יהדות חדשים בארץ-ישראל ובארצות -הברית]

פרופ' אליעזר שביד

A History of Modern Religious Philosophy

תולדות פילוסופיית הדת היהודית ד
יצא לאור ע"י הוצאת עם עובד, בשנת 2006, מכיל 466 עמודים, עיון » פילוסופיה - כלליללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
460 התעניינו בספר

תקציר הספר
סיפור יצירת פילוסופיית הדת היהודית בזמן החדש מסופר בספר זה בהקשר הכפול של תולדות הפילוסופיה המערבית ותולדות העם היהודי בין עמי תרבות המערב, מתקופת ההשכלה ועד שיא משבר ההומניזם במלחמת העולם השנייה ובשואה.

זוהי התקופה שבה התעוררו מחדש, ואחר-כך קרסו, המרכזים הגדולים של העם היהודי באירופה וקמו שני מרכזים חדשים בארץ-ישראל ובארצות הברית.

סיפור התרקמות הרעיונות שבאו להנחות את התמודדות העם היהודי עם אתגריו הקיומיים והרוחניים בתחומי המוסר החברה, הפוליטיקה, התרבות והדת, אלה שנבעו מתוך המעורבות בתרבות המערב, מסופר דרך התמודדות גדולי הפילוסופיה היהודים המצטיינים במקוריות ובהשפעה, על רקע סיפורי חייהם המשקפים את סיפור תולדות עמם ובהקשר הרחב של יצירות הפילוסופיה המערבית,שהתמודדה בזמנם עם אותם אתגרים והתייחסה מבחינתה לעם היהודי, לתרבותו ולדתו.

באופן זה מתועדת פילוסופיית הדת היהודית, מן הפרספקטיווה של בן זמננו, כאחד הזרמים הבולטים בפילוסופיה המערבית המודרנית, על הדומה והשונה, המקביל והמתנגש, בינו לבין הזרמים האחרים שמהם הושפע ועליהם השפיע.

התעוד נעשה במתודולוגיה פילוסופית-סיפורית.
היא חותרת להציג את הרציפויות במחשבה המתמודדת בתוך רצף של התארעות היסטורית ולהפרות על –ידי כך את היצירה הנמשכת מול אתגרים חדשים בזמננו.©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ