שבעה לילות - קו אדום כהה # / בורחס חורחה לואיס

שבעה לילות

בורחס חורחה לואיס

קו אדום כהה
יצא לאור ע"י הוצאת הקיבוץ המאוחד, בשנת 2007, מכיל 156 עמודים, תירגום: אורי פרויס. עיון » פילוסופיה - כלליספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.75
2 בנים   2 בנות
גיל ממוצע:37
804 התעניינו בספר

תקציר הספר
פענוח יצירתו של חורחה לואיס בורח קשור בהיכרות רחבה עם עולמו האינטלקטואלי. שכן יסודות התרבות האוניברסלית מוטמעים ביצירתו.
שבעה לילות מאגד שבע הרצאות שנשא בורחס ב-1977 בתיאטרון קוליסאו שבעיר מגוריו בואנוס איירס: "הקומדיה האלוהית", "חלומות בלהה", "אלף לילה ולילה", "בודהיזם", "שירה", "קבלה", "עיוורון". בערוב ימיו מוביל הסופר הארגנטינאי את מאזיניו אל מחוזות רעיוניים ואסתטיים שהִרבה לפקוד בכתיבתו לאורך השנים, או, לחילופין, אל התנסויות אישיות מאוד. בתוקף כך, וזכות סגנונן הישיר והגלוי, פותחות השיחות הלילות סדרה של שערים ושבילים אל הפרוזה הבורחסית ואל בורחס האדם, המרוחקים וההרמטיים בדרך כלל. בידי הקורא ניתן מורה נבוכים קצר, מרחיב דעת ורצוף תענוגות ליצירתו של אחד מגדולי הספרות העולמית.

לטקסט המקורי נוספו פתח דבר מאת רוסלי סיטמן ואורי פרויס, המאיר את חשיבות המקום בשולי המערב שממנו מדבר בורחס, ואחרית דבר מאת ליאו קורי החושפת את אחד ממקורות ההשראה הפחות ידועים שלו.

"אני רוצה לסכם עם שורה של גתה. הגרמנית שלי איננה מושלמת, אבל נדמה לי שאני מסוגל לשחזר את המילים בלי יותר מדי שגיאות: Alles Nahe werde fern, "כל מה שקרוב, מתרחק". גתה כתב שורה זו על שעת הערביים. "כל מה שקרוב, מתרחק", זה נכון. עם רדת החשיכה, הדברים הקרובים ביותר הולכים ומתרחקים מעינינו, כפי שעולם המראות הלך והתרחק מעיני שלי, אולי לעד."
(מתוך ההרצאה על "העיוורון")


הקורא עיר הקורא מתי
ספרים במושבה ספרים במושבה הגרמנית ירושלים 0524322995 לפני 10 חודשים מענה

©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ