מסע סביב חדרי / גזביה דה מסטר

מסע סביב חדרי

גזביה דה מסטר

יצא לאור ע"י הוצאת נהר ספרים, בשנת 2007, מכיל 138 עמודים, תירגום: מצרפתית:ראובן מירן. ספרות » ספרות מתורגמתספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
80% בנים
4 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:37
640 התעניינו בספר


תקציר הספר
"כמה נפלא לצאת לדרך חיים חדשה, להבליח לפתע פתאום בעולם הידע, ככוכב שביט לא צפוי הזוהר בחלל, ובידך ספר תגליות! לא, לא אשמור עוד את ספרי בעמקי לבבי; רבותי, הנה הוא לפניכם, קראו בו! הגיתי והוצאתי אל הפועל מסע של ארבעים ושניים יום סביב חדרי. הדברים המעניינים שבהם הבחנתי, וההנאה הבלתי פוסקת שחוויתי לאורך הדרך כולה, גרמו לי לרצות לפרסמו ברבים. הביטחון שהדבר יהיה לתועלת, הוא שהובילני להחלטה, לבי מלא סיפוק בל יתואר כשאני מהרהר באינסוף האומללים, שלהם אני מציע מפלט בטוח משיממונם, מרגוע למכאוביהם. העונג שאתה מפיק ממסע סביב חדרך מוגן מפני קנאתם הטורדנית של בני אדם, ואין הוא תלוי כלל בממון. וכי יש יצור כה אומלל, כה נטוש, עד שאין לו אפילו מקום מפלט שאליו יוכל להימלט ובו יוכל להסתתר מפני כולם? הרי לכם כל הדרוש למסע."

כך נפתח סיפורו הפנטסטי של אחד המסעות המקוריים, האירוניים, המשעשעים והמרגשים ביותר בספרות המודרנית. קצין צעיר נידון לארבעים ושניים ימי ריתוק לחדרו לאחר שהורשע בעברת משמעת: נטילת חלק בדו-קרב על ענייני כבוד עם קצין אחר. התוצאה: אחת היצירות החינניות בתולדות הסיפורת הצרפתית.

גזביה דה מסטר (1852-1763) הוא מספר אינדיבואליסטי, ספרותי ומודרני, ומבחינת מיקומו בתולדות הספרות האירופית, "מסע סביב חדרי" שייך לתקופה שכונתה בשם "הקדם-רומנטיקה" או "עידן הרגישות", מבית מדרשם של רוסו ושל דידרו.

גזביה דה מסטר כתב את "מסע סביב חדרי" בטורינו ב-1794. הספר ראה אור לראשונה שנה לאחר מכן בלוזאן ומאז הודפס במהדורות אינספור בצרפת ובארצות אחרות.


רשימות קריאה בהן מופיע מסע סביב חדרי

פרנסואה ויון
צבי הרמן
צרפת - הסוריאליזם ועוד ... | אב''פ בן 44 מצפון רשימת הקריאה עודכנה לפני חודש

©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ