ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנות
0 בנים   3 בנות
גיל ממוצע:49
509 התעניינו בספר


תקציר הספר
זוג איטלקי מהמעמד הבינוני מאמץ ילד שחור במיסיון בלב אפריקה. הרקע המסתורי של הילד מרמז על קירבתו אל הג`ונגל ואל החייתיות.הזוג הקונפורמיסטי, שלא יודע לפתוח את ליבו אל היתום, מתקשה להתמודד עם זעקת הרעב הרגשי של הילד שהחדיר ריח זר לביתם. דלתותיהם של אירופאים אחרים אינן נפתחות בליל סערת שלג, גם כשיושבי הבית שומעים בחדרם החם והמואר את קריאותיה הנואשות של אם מסרי-לנקה שילדה הפעוט גווע בזרועותיה מחוץ לשערי הבית. גם ליבם של צמד המרצים מרומא אינו נפתח אל עוזרת הבית הפיליפינית שלהם. הם קהים אל בהלתה ומנצלים אותה באטימות של חברה גבוהה ושבעה. הזרים נותרים תמיד בחוץ, ונקמת העולם השלישי, הפרימיטיבי לכאורה, אינה מאחרת לבוא. בדרכיו המתסוריות, הקמאיות, נציגי העולם הזה יסדקו את חומת השאננות של נציגי אירופה הנאורה לכאורה.

סוזאנה תמרו, מן המוערכים שבסופרי איטליה (ספריה 'בקול בודד' ו'ללכת בעקבות הלב', ראו אור בעברית בהוצאת מודן) מיטיבה לגעת בסיפוריה ברגש האנושי הראשוני ביותר. המגע הספרותי שלה מדוייק, מעודן וחד.
המציאות שהיא מתארת ברורה ותקיפה, אך גם פואטית וסימבולית. חוט רעיוני ועיצובי מאחד את כל הסיפורים. בכולם יתמודד הזר, בדרך כלל כהה העור, בעולם שמבחינתו דווקא הוא זר ומאיים ומאופיין בחוסר רגישות.
בכולם יופיע במהלך הסיפור כלב או אריה, נציגי ההווייה החמה של מי שחוש הריח שלהם יודע להבחין ברגש אמיתי.

בבחוץ מגישה סוזאנה תמרו ארבעה סיפורים נוגעים ללב וביקורתיים, מלאכת מחשבת של כתיבה.רשימות קריאה בהן מופיע בחוץ
2017 | פואנטה בת 42 מהשרון רשימת הקריאה עודכנה לפני 16 שעותנייס
מרגש
כמו הראשון נו הקודם עם הלב
רק הפעם סיפורים קשים ועצובים
התחילה לקרוא לפני 4 שנים ו-6 חודשים


התחיל לקרוא לפני 5 שנים ו-10 חודשים


לקט ספרים מאת סוזאנה תמרו
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של סוזאנה תמרו


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ