תקציר הספר
בחירתה של סופי מגולל סיפור מרתק ומדהים בנפתוליו ובמשמעויותיו ביצירה ספרותית נועזת העוסקת בדרך מיוחדת-במינה, ובסגנון שופע ורב-עוצמה, באחד הנושאים הרגישים של תקופתנו.

בקיץ 1947 מגיע סטינגו, צעיר בן עשרים-ושתיים בן הדרום האמריקני, לברוקלין, שוכר חדר בבית-הדירות הוורוד של יטה צימרמן ומתיישב לכתוב את יצירת חייו. בקומה שמעליו מתגוררים סופי ונתן. יחסי ידידות סבוכים ומוזרים נקשרים בין הזוג ובינו: סופי, אישה פולניה קתולית שמספר כחול מקועקע על זרועה... נתן, אהובה, אינטלקטואל יהודי מבריק, בעל קסם רב ומרץ מטורף... והמסַפר, סטינגו, הצעיר הדרומי חסר-הניסיון והרעב למין, אשר נשבה מיד ליופיה של סופי.

אט-אט נעשה סטינגו מעורב בסיפור אהבתם המיוסרת של השניים, ההולכים ונדחפים אל עבר גורלם בתהליך בלתי-נמנע. סטינגו, הנאבק עם אהבתו הגוברת אך הנכזבת לסופי, נעשה ידידה המוודה ובאמצעותו חושפת סופי את סיפור עברה במחנה-הריכוז אושוויץ-בירקנאו, שבמרכזו עומד הסוד הנורא של בחירתה, ומגלה את חיי-האימה של מי ששרד מעולם תפלצתי.

דרך וידויה של סופי בוחן סטיירון את שאלת קיומם של הרע המוחלט, של האלימות וחוסר-האנושיות ושל האשמה, ובייחוד אשמתו של הקרבן בתפקידו כשותף בקביעת גורלו.

רשימות קריאה בהן מופיע בחירתה של סופי
רוצה לקרוא | סופי בת מחיפה רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 ימים

קראתי ואהבתי | עפרה בת 61 מראש הנקרה רשימת הקריאה עודכנה לפני 6 ימים

התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-10 חודשים


ויליאם סטיירון (סופר על המוקד)
ויליאם קלרק סטיירון (באנגלית: William Clark Styron‏; 11 ביוני 1925 - 1 בנובמבר 2006) היה סופר אמריקאי. ידוע ביותר בשל ספריו "וידויו של נאט טרנר" (1967), השנוי במחלוקת, העוסק במרד העבדים בווירג'יניה ב-1831, אשר זיכה את סטיירון בפרס פוליצר ו"בחירתה של סופי" (1979) העוסק בנושא השואה, שעובד לסרט מצליח בכיכו... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ