לידתה של אירופה

[מהדורה מעודכנת:תרגום מאנגלית]

רוברט לופז

יצא לאור ע"י הוצאת דביר, בשנת 1996, מכיל 518 עמודים, תירגום: מיה מבורך. עיון » הסטוריה - כללי


הוסף לסל
קנה חדש: ₪98.00 ₪88.20

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.444
89% בנים
8 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:45
2687 התעניינו בספר


תקציר הספר
היסטוריון מבריק ורב-אנפין פורש לפנינו את הסיפור המורכב והמרתק של לידת אירופה מתוך מפולת האימפריה הרומית והמעבר אל תקופת ימי הביניים – אחת התקופות המקוריות והיצירתיות ביותר בהיסטוריה האנושית. רוברט לופז מתאר בחיוניות סיפורית אלף שנים של היסטוריה אירופית שאופיינו בריבוי-פנים: פסיפס של עמים; מיגוון אמונות בתחום הדת ועושר דעות בתחום הפילוסופיה; משטר פיאודלי; מעמד הנשים ועליית הנון-קונפורמיזם; התגבשות חדשה של אמנות וארכיטקטורה; קידמה טכנולוגית ומדעית בצד שימור עוצמת מעמדם של הסוחרים והאומנים – הכול על רקע ההיסטוריה המפורטת של ארבע המדינות המרכזיות: צרפת, איטליה, גרמניה ואנגליה.

"לידתה של אירופה" זכה להכרה בינלאומית ולהערכה רבה, תורגם לשבע שפות ומשמש גם ספר לימוד באוניברסיטאות רבות בעולם. הספר משופע בציורים ואיורים – חלקם בצבע – ומפות רבות. אלה מלווים את הטקסט ומשולבים בו באופן אורגני. הספר כולל אינדקס נושאים לקסיקאלי מפורט וייחודי.

ההיסטוריון רוברט לופז, יליד גנואה, נאלץ לעזוב את איטליה עם התגברות האנטישמיות ב-1939. הוא היגר לארצות הברית ושימש כפרופסור להיסטוריה של ימי-הביניים באוניברסיטת ייל בשנים 1955-1981. העמיד תלמידים רבים, ביניהם פרופ' צבי רזי מאוניברסיטת תל אביב, העורך המדעי של הספר, ופרופ' ב"ז קידר מהאוניברסיטה העברית, ששירטט דיוקן של המחבר בפתח המהדורה העברית.

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ