קוברה 2 - הסיפור המלא של פלישת ארצות-הברית לעיראק והשליטה בה / מייקל ר' גורדון

קוברה 2

הסיפור המלא של פלישת ארצות-הברית לעיראק והשליטה בה

מייקל ר' גורדון & ברנרד א' טריינור

יצא לאור ע"י הוצאת משרד הביטחון, בשנת 2010, עיון » צבא ובטחון







ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנים
2 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:46
879 התעניינו בספר

תקציר הספר
המערכה לכיבוש עיראק ב-2003 נחרתה בזיכרון הן בשל מסע הכיבוש המהיר והמוחץ והן בשל המחלוקת הציבורית שהתעוררה בארצות-הברית ובבריטניה על ההצדקה שביציאה למלחמה ועל המשך הלחימה נגד הטרור בעיראק. הספר קוברה 2 פורס בפני הקורא הישראלי מארג צבעוני ורב פנים של ההיבטים השונים של המערכה: חילוקי הדעות בין משרד ההגנה והבית הלבן על תוכניות המלחמה, המשקפים ויכוחים שעדיין לא הוכרעו באשר לדרך הנכונה לבניין הכוח בימינו; תיאור מפורט של מסע המלחמה הכולל הסברים מאלפים להישגים ולמחדלים השונים שנעשו במהלכו; וחוויותיהם של הלוחמים. מכל אלה מתברר הפער שבין המידע וההערכות שהנחו את מקבלי ההחלטות והכוחות המבצעים בצאתם למשימה ובין המציאות שבה נתקלו בעיראק.

מייקל ר´ גורדון הוא כתב צבאי של הניו יורק טיימס מאז 1985. הוא סיקר מלחמות רבות, בהן שתי המלחמות בעיראק, מלחמת רוסיה-צ´צ´ניה ולחימת כוחות ארצות-הברית באפגניסטאן.

ברנרד א´ טריינור הוא קצין נחתים בדימוס בדרגת לוטננט-ג´נרל, ומשמש פרשן צבאי ברשת אן-בי-סי. בעבר היה כתב צבאי של הניו יורק טיימס, ועמד בראש התוכנית ללימודי ביטחון לאומי בבית-הספר לממש על-שם קנדי שבאוניברסיטת הרוורד.










©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ