יאיר

יאיר

בן 20 מפרדס חנה

אוהב לקרוא, במיוחד קלאסיקות, רומנים והרבה היסטוריה ופילוסופיה
מכור לכתיבה, עם עמוד באינסטגרם ובו הקטעים שאני כותב.
מוזמנים להסתכל על מה שאני כותב באינסטגרם: ybgthoughts
ובכללי, צרו קשר» דירג 8 ספרים
» כתב 0 ביקורות
» יש ברשותו 8 ספרים
» מוכר 0 ספרים
» נרשם לסימניה לפני 3 שנים ו-1 חודשים
» ביקר לאחרונה בסימניה לפני שבוע וחצי

» כל ההתכתבות שהיתה ביניכם

» סופרים מועדפים
» ספריה ציבורית פרדס חנה - כרכור

» מדף הספרים (4 מתוך 8)

יאיר עוקב אחרי
מתוך הפורומים:
פינת היצירה:

מוצגים הסיפורים והשירים האחרונים בלבד. הצג את כל הסיפורים והשירים

לוחם הרוח מכה שנית, כי לאחר הגנה באה המתקפה.

הכללים שהוכשר לגביו חלו מדי יום ביומו, הוא נתן לחיים לחלוף אולם עמד איתן ויציב מול רוח החיים. הכללים הקשו עליו, היו ימים שלא היה עובר מספר דקות והוא היה נופל, נופל לתחבולות החיים הרבות. כשהיה נופל, הרוח נפלה, התפרקה ובמקום זאת רוח החיים לקחה פיקוד ושלטה במנגנוני החיים כהרגלה. לוחם הרוח חזר וניסה להרכיב את נפשו מאלפי החלקיקים שהוא ברא ויצר אבל ללא הועיל. ברגע שהנפש מתפרקת זהו תהליך אל חזור.

ישנה אפשרות אחרת, האפשרות להקים מחדש נפש חדשה. זאת לחשה לו הרוח בחריצי לבו. מדי יום ויום, שנה ועוד שנה לוחם הרוח חזר על התהליך הזה.
ברא, חישב, דמיין ולבסוף יצר את נפש הלוחם והיא התפרקה לו שוב.

יום אחד קרה הרגע הנורא מכל.
אחרי עבודה קשה ביצירת הרוח בהרגשה עילאית ומספקת היא התפרקה לו לאחר תקופה ממושכת של שלושה ימים. כשניסה לייצר מחדש את נפש הלוחם נתקל בחוסר הצלחה חסר תקווה. מקרה זה של חוסר הצלחה היה לעיתים תכופות כחלק מהתהליך אבל לא הפעם. שבועות על גבי שבועות הוא עמל ביצירת לוחם הרוח ולא צלח לרגע.

הדיכאון אפף את חייו באופן בלתי הפיך, הוא הלך לו ברחובות כמו כולם, נראה כמו כולם, עשה כמו כולם, חלש כמו כולם. ימיו היו ארוכים ומעייפים, החלומות כבר מזמן נאבדו מזכרונו והיה מתפרק על הרגע הקטן ושופע הבדידות לפני השינה בסופו של כל יום.

לילה אחד בחלומו הוא חלם, הוא חלם על אותו שדה.
בשדה הזה היה עובד ימים כלילות על יצירה ופירוק של אותו לוחם של הרוח אולם בחלום פניו וגופו לא היו כשהיו אז, גופו זקן ומותש בעל בגדים יומיומיים כאלו שרק מזדקנים איתם . פניו קמוטים ומעוכים, מזכירים משהו רקוב במקצת. באותה ארשת פנים מרוקנת הוא ראה מישהו מרחוק, הוא רק את מלאך המוות. מלאך המוות התקרב אליו ואיתו כל רחשי האימה הנוראיים מכל, הוא הבין שזמנו תם והוא ככל הנראה לא שם לב שהזדקן ככה וזמנו כבר עבר, חלף.

מלאך המוות הגיע בשביל לשים סוף לחייו אבל הוא רק רצה לדעת דבר אחרון לפני מותו הקרב ובא. ולכן הוא שאל, מלאך המוות היקר אני רוצה לשאול מדוע לא הצלחתי לחיות כלוחם של הנפש, מדוע כל פעם כשלתי עד לידי חוסר יכולת מוחלט ?

לא הצלחת לחיות את חיי הלוחם הידוע, הגדול מכולם והחזק מכולם כיוון שלא הקרבת, לא הקרבת את חייך למעני, למען המוות הגדול מכולם.
רצית להקים חיים שאין כוח המתנגד להם אבל ששכחת שלפני כן חייב אתה להקריב את כל החיים, כל החיים שהיו בך , וכל החיים שיהיו בך אי פעם. רק כך רוח החיים לא תצליח לחמוק מבין החריצים הקטנים ולפרק לגורמים את רוח הלוחם האדירה.

נידון אתה על ידי למוות סופי וללא חזרות, הנפש תתפרק לעד ואיתה רוחך.
הלוחם הבין שקיימות לרשותו שניות ספורות, הוא עצר את כל מחשבותיו באחת.
חשב עמוק, דמיין לרוחו, נשם את נשימתו לאחרונה ובאותה נשימה הרס את חייו, חייו שהיו לו מכל כיוון, כל כאב אפשרי שאגר ושאב עם השנים, הוא הרס את כל אלה . הרס כל אפשרות לעתיד, עתיד טוב ומלא פוריות
, עתיד מזוויע מלא בריקבון..., הרס הכל עד אפר.
בנשיפה הוא יצר, יצר את בסיסו של לוחם הרוח האגדי, הרגיש את לוחם הרוח יוצא מגופו בכוח חזק מכל מה שחש אי פעם.

מלאך המוות פורר את אותו אדם לרסיסים, לא השאיר ממנו דבר ונעלם כשם שבא.
והנה הוא מורגש, הרוח המחממת הזאת, ההרגשה הקטנה הזאת כשהעור נהיה ברווז. כשילד יוצא לעולם בפעם הראשונה, כשמביטים בפניו של אדם מבוגר הגוסס לפני עיננו, כשמחלת הסרטן לוקחת את האדם הקרוב ביותר אלינו. ההרגשה הזאת שאף פעם לא מובנת.

לוחם הרוח נברא, ההילה העוטפת אותו זוהרת על עולמנו בכוח שאי אפשר לתאר, לא במילים, לא במחשבות, לא ברגשות, אפשר רק להסתכל ולהתפלא .
להתפלא על כוח אינסופי זה.
לוחם הרוח נברא והוא נברא על ידי הקורבן, על ידי המפגש הקשה ביותר של האדם עלי האדמות, לוותר על מי שהיה ומי שיהיה.
נכתב לפני 5 חודשים
עולם שכולו רחמים
בני אדם התמימים נופלים לאנרגיות השטניות בפח
כפי שארנב נופל בשיטתיות לפיו של השועל.
הכל אמת והכל בדיה אין להאמין לעולם שכולו תלוי על חוקי האבסורד שהוא הינו תורת היקום והעולם.
ניגוד ומשיכה הינם שני צדדים של אותו המטבע היקומי שלנו, אין לנו אלא להשלים עם חיינו האבסורדים ולא ניתן לרגשות החיוביים להוריד אותנו לעמק הערפל והשכחה של אותו אבסורד, שבתוך ענן הערפל הזה נמצאים ישויות ורעיונות שקריים ומוליכי שולל. יש אנשים הנופלים לאותו עולם מעוור ומתים בהיותם עד הנשימה האחרונה כלואים בעולם זה. לדעתי אנשים אלו זוכים למעבר בעולם הבא לשהיות רבות שממשיכות לייצר להם את אותה המצאיות המדומה , בין עם נעימה כמו שניתן לומר גן עדן או נגררים אל הזדון שאותו ניתן לכנה גיהנום, אלא ששניהם שקריים באותה המידה והיא שהדרך נמצאת רק באבסורד והמודעות היקומית שהכל אותו הדבר ועכשיו ובכלום הגדול והעצום. סכנה גדולה להיתקע באותו ענן של שקריות טובה או רעה, היינו הך. חוששני שהדרך היא לקבל זאת ולהתקיים איתה באמצעות ריכוז והתבוננות. במידה זאת תפילה, מדיטציה וריכוז של נזירים ממקומות שונים בעולם. זה בעצם מקורו של הרעיון הזה אלא שענן הערפל נכנס להמון דתות ומשקר את קיומם ולכן תוצאתם היא הרת אסון. אני לא דואג לקיומו של המין האנושי או הגלקסיה כולה כי בסופו של דבר את הזה, את הדבר שנקרא השלם הגדול אי אפשר לבטל ולהרוס ולהוריד. אין לו קיום במתמטיקה ולמעשה הוא הדבר היחיד הקיים מעבר למתמטיקה כי בעצם כל דבר ביקום זה נתון לכפיפותו של נתון זה
אפילו המתמטיקה שהיא מה שנקרא שביל העולם ניתן למחוק למרות שהיא הדרגה הגבוהה ביותר והראשונה של קיום. זוהי הצורה הותיקה ביותר של קיום למרות שאין ניתן לכנות זו כך כי הזמן תקף אך ורק בכפיפות למתמטיקה ולהיפך. תבינו רעיון זה, שננו אותו. אין דבר שיכול לסתור אותו בסופו של דבר. העולם יפייפה כשחושבים על כך, לא נדבר על כך שהמתמטיקה מסתירה עוד פלאים רבים לאנושות, לצורות חיים אחרות וליקום בכלל. רק תמיד תזכרו את השלם הגדול שהוא לא שקר והוא לא אמת, קיומו מעבר לכל מושג יקומי ולכן לא נמצא ראיות והוכחות להיותו, אבל הוא זה זה ואל לנו לשכוח זאת. יש סיבה כניראה שאנו יודעים עליו ונוגעים בו טיפה( כי אולי אנחנו הוא ).
נכתב לפני 5 חודשים
היופי בכתיבה נברא ונוצר על ידי הילדים של ימינו
אין לסגת מכך בשום דרך.
הנתינה והחזרה של דברים תוביל ביום אחד טוב מכל הנתחים הלא רצויים שהזמנו לחיינו הפרטייים. לא ניתן להשלים זאת לכל הרוחות האפלות הללו שמציעות לנו את קרבתם ההרת אסון. בלי כל אותם אנשים מי אנו בכלל, לאן אנחנו הולכים ללא התראתם. אין לנו דרך לכוון לאן ללכת ולשגר מלבנו את אותם מבנים ורחובות ארוכים.
הקצביות נותנת את שמע דרכם, דרך רחובות העניים והעשירים כאחד, בלי להרפות ולהציץ בחוסר.
נקודות אור זמניות באות לעיניי כאשר הן מגלות לנו כל דרך אפשרית בגשמיותנו הנפשית והפיזית. לרוב מכנים כך, תחלום עד השמיים והם אפילו לא הגבול. זה אותם נקודות אור המאירות לנו את דכנו הלאה ולמעלה. תנו ליום להאיר את שנתכם האפלה, כך תתעוררו לעולם אחר ויפה, ללא אותם גינונים חסרי תפקוד ובעלות ניוון נפשי עצום. אנו יותר מלהקות וקנאה חסרת רחמים. יש לנו את הסיכוי לשאוף, לשאוף ללבנו ולנשוף למוחנו, להגיע לדרך בעלת טוהר וסיפוק. הלהקות שמגדירות אותך, מגדירות מי אתה ואיפה אתה. אל נכנע לאותו מעגליות מכושפת של עולמנו הטבעי. אנו שלב אחד קדימה באבולוציה המעגלית, הנותנת את חושיה בכל חוש הקיים. השלב הבא הוא לעלות את החוש הבא, החוש אשר מקדם אותנו שלב קדימה באותה האבולוציה המעגלית המכניסה אותנו לאבולוציה המחזורית. יש שלבים רבים לאותה התקדמות בעולם האבולוציות. ניתן להתפתח מעבר אפילו לאבולוציה המחזורית שמטרה בלבד היא רק לתת אפשרות יחידה בלבד והיא להגיע לאבולוציה האחרת שאף אחד לא יכול לדעת אותה ואת מהותה. כאשר אנו כושלים באותו מעבר של האבולוציה המחזורית אנו מוחזרים ישירות לאבולוציה המעגלית ומנסים את חיינו שוב. זהו מן משחק כזה אשר לא ידועה מטרתו. בעצם התנך מדבר בדיוק על אותם השלבים. האדם מעבר לבהמה מייצג את השלב שבו אנו יוצאים ומצליחים לעבור את האבולוציה המחזורית.
בעצם גיהנום רק מייצג את האי מעבר של אותה אבולוציה מחזורית ומחזיר אותנו לאבולוציה המעגלית.
הגיהינום פה ועכשיו, הוא הכשלון והנחיתות הגשמית שלא ניתן להשיג דרכה יותר מדבר של מה בכך .
למעשה גן עדן זהו האופציה הלא מוסברת של המעבר. ככל הנראה לאף אחד לא ידוע מהו טבעו.
נכתב לפני 5 חודשים
רשימות קריאה:
# שם הרשימה פרטיות כמות ספרים מספר צפיות עודכנה לאחרונה
1. ספרים אישית 18 273 לפני 3 שנים

» סך הכל 18 ספרים ב-1 רשימות.

הקוראים:
 • לפני שבוע וחצי תולעת ספרים בת מגבעתיים
 • לפני חודש הגר בת 20 מאלוני אבא
 • לפני חודש שיראל בת 23 מkfar saba
 • לפני חודש יסמין טנר בת 34 מהרצליה
 • לפני חודשיים באבי בן 25 מנתניה
 • לפני חודשיים עמית בת 23 מאילת
 • לפני 4 חודשים סקאוט הסקוטית בת 24 מארץ המשוגעים ♥
 • לפני 5 חודשים ברנשית בת 19 מחור בצפון
 • לפני 5 חודשים אלי בת 32 מהבית
 • לפני 5 חודשים גל בת 26 מלהדם
 • לפני 5 חודשים גריפין בת 18 מהמרכז
 • לפני 5 חודשים דלידה בת 64 מתל אביב
 • לפני שנה ו-2 חודשים gp200 בת 25 מtel aviv
 • לפני שנה ו-5 חודשים מבקר בשטח בן 34 מחיפה
 • לפני שנה ו-11 חודשים Manu בן 58 מהרצליה
 • לפני שנתיים ו-3 חודשים נעם בת 45 מתל אביב
 • לפני שנתיים ו-7 חודשים אלישור בן 26 מבורו פארק
 • לפני שנתיים ו-9 חודשים Command בן 21 מהנהר שיוצא מעדן
 • לפני שנתיים ו-11 חודשים יסמין בת מחיפה
 • לפני 3 שנים אלון.פ בן 27 מתל אביב
 • לפני 3 שנים ו-1 חודשים יודפת בת 20 מירושלים
 • לפני 3 שנים ו-1 חודשים -^^- בת©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ