ביקורת ספרותית על האיש שלא רצה להיות קטן מאת אילן הייטנר
הביקורת נכתבה ביום שבת, 5 בנובמבר, 2016
ע"י malik


ישנם מעט ספוילרים, ראו הוזהרתם
כחסידה גדולה של אילן הייטנר, לחלוטין ציפיתי ליותר. הספר התחיל מאוד מותח ומעניין, הזדהיתי מאוד עם כל האימרות שלו בנושא משפחה וילדים ואיך שהם בעצם מצמצמים את החופש ודורשים את כל תשומת ליבך. אך בשונה משאר ספריו של הייטנר, ניכר דגש רב ליהדות ולהתחזקות. בדף ה"תודות" בספרו הוא אף מודה לבורא עולם שאיפשר את כל זה... כמן כן, אשתו של הייטנר, כדמות מתחזקת יוצאת בביטויים חיוביים לגבי החינוך הדתי ועל כמה שהוא יותר טוב מהחינוך החילוני ואלו פשוט הרגיזו אותי. אני מאוד התחברתי לחיפוש המשמעות בספריו של הייטנר, אך שימת הדגש על היהדות כמוצא המשמעות פשוט לא מדבר אליי. אם הייתי מעוניינת לקרוא על כמה סיפוק יש בתפילה לאלוהים הייתי קוראת ספר של נעמי רגן. זה לא מה שחיפשתי כשקניתי את הספר.
דבר נוסף שגרם לי לאי נוחות היא הצגת אשתו של גולן. בניגוד גמור לכמיהתו של גולן לא להיות קטן, אשתו מוצגת כאישה שכל עניינה הוא משפחתה ובעלה בפרט, ושכל מטרת קיומה היא לדאוג לצרכיהם ולהישאר סבלנית למצבי הרוח המשתנים של בעלה. די קטנה לעניות דעתי. גולן מצר על "חוסר התפקוד" שלה בתור עקרת בית, דבר שפשוט מקומם אותי. (בתור סופר שנמצא כמעט כל היום בביתו אני חושבת שהוא יכל היה למצוא זמן כדי להוציא מגבת חדשה, מחוספסת כזו כמו שהוא אוהב).
מלבד שני הנושאים הללו הספר היה די מעניין. מסוג הספרים שגורמים לך להאמין בעצמך. הדמות של מילי פשוט גאונית. כמו בשאר ספריו של הייטנר, ישנן מספר תובנות שאאמץ לעצמי ולאורח חיי (כמו "סגירת האפליקציות"). תודה לך הייטנר, שגרמת לי להאמין בעצמי.
4 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
עינתי (לפני שנתיים ו-7 חודשים)
ברוכה הבאה לסימניה, יופי של ביקורת :)4 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ