ביקורת ספרותית על צבא ובטחון מאת דוד בן-גוריון
הביקורת נכתבה ביום שני, 17 בנובמבר, 2014
ע"י ליאור


יש כאן, בעבודה, ארון עם המון ספרים (הדבר הזה שקוראים בו אבל אי אפשר לשפשף באמצעותו?) ישנים.
אני מפרק בתשומת לב בורקס גבינה רותח עם ביצה וחריף וקורא את הספר הזה ששלפתי משם – ומתפלץ.
אתם מאמינים שהיה פה פעם ראש ממשלה שאשכרה עבד למען העם שלו?
אתם מאמינים שפעם היה פה ראש ממשלה שבנה תפיסת בטחון למדינה שהנהיג במו עשר אצבעותיו ומוחו – בלי שהיה לו תקציב גלידה של עשרות אלפי שקלים בשנה?
אתם מאמינים שהיה פה פעם ראש ממשלה שלמרות שגם הוא היה נשוי למכשפה שמיררה את חייו – הוא הצליח תוך כדי שהיה נשוי לה גם להקים מדינה, במקום לשעבד את המדינה לגחמות המכשפה?
אתם מאמינים שהיה פה פעם ראש ממשלה שכתב בספר המרתק הזה הן על ההשפעות שיש למצרים, לבבלים ולאשורים על תפיסת הבטחון הישראלית והן על איך צריכים לפעול חיל-הים, חיל- האוויר וחיל-הרגלים של המדינה הזו?
אתם מאמינים שהיה פה פעם ראש ממשלה שלא היה עובר אצל כולכם ולו פרק אחד של ריאליטי לפי איך שנראה ואיך שדיבר ואיך שהתלבש – אבל רק בזכותו כולכם יכולים לעסוק כאן ערב ובוקר בצורה עצמאית ואובססיבית בפעילות אינטלקטואלית מבורכת של הענקת לייקים?
אתם מאמינים שהיה פה פעם ראש ממשלה שכתב על יהדות בצורה רגועה, האמין שהיא צריכה להיות חלק בלתי נפרד מהמדינה – אבל רק חלק?
אתם מאמינים שפעם היה פה ראש ממשלה?
11 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
שירה36 (לפני 4 שנים ו-5 חודשים)
נעמה, אני מסכימה איתך ליאור כותב ביקורות מאלפות, אבל במקרה הזה אני לא יכולה להסכים עם התוכן. בעיני בן גוריון הוא מי שסלל לנו את הדרך למלחמות אינסופיות עם שכנינו ומי שאמר שהיהודים לא מעוניינים בחצאי אדם מהמחנות אלא שבני אדם חזקים ואמיצים ולכן לא נקף אצבע ואפילו חיבל בהצלת היהודים במלחמת העולם השניה.
רץ (לפני 4 שנים ו-5 חודשים)
ליאור - מעניינת מאוד - הגדולה האינטלקטואלית של בן גוריון - היכולת שלו ללמוד את הביטחון, למרות שלא היה קצין במטכ"ל, ולעצב חזון ביטחון שחלקו ממשיך להתקיים עד היום, ואף אחד לא מסוגל כעת להציב חזון חלופי עדכני. היה אחד שניסה רבין, אבל זה הסיפור העצוב של כולנו, היה מי שרצה - פרס, ולא הייתה לו יכולת לממש ללא רבין, וגם זה הסיפור העצוב של כולנו.
חני (לפני 4 שנים ו-5 חודשים)
העולם היה שונה .לא בטוחה שדיברו על "שפשופים" בפהרסיה לעיתים קרובות. ותמיד לאורך כל ההסטוריה דברו על אורך החצאית של אשת ראש הממשלה או נעלי גולדה. גם בלי לצפות בריאלטי ( לא כולם אתה יודע).

אבל הבהרת את דברייך היטב . עשינו פה המון מכלום
בעיקר הקמנו פה ארץ .
וידענו שיש על מי לסמוך.

הרווחת ביושר *************************
יקירוביץ' (לפני 4 שנים ו-5 חודשים)
גם אתה נפלת שבי למערכת החינוך שלנו שמהללת דיקטטור?
הוא בגד בחברו שלמה צמח, ובכל אנשי הרוח של העלייה השנייה ופירק ורמס את כל מי שעמד לו בדרך. הוא חשב שהממלכתיות היא חזות הכל והיה נגד ערכים באופן כללי, הפגיז את האלטלנה, ואיחד דת ומדינה כי לטענתו היהדות היא האסון הגדול ביותר שהיה לעם היהודי, והוא רצה להחזיק את הדתיים כדי למנוע מהיהדות הרסמית לעשות לו בלאגן במדינה.
אנחנו חייבים לו הרבה, הוא הקים פה מדינה, אבל זה בזכות זה שהוא היה דיקטטור ואגואיסט מאין כמוהו.
אוקי (אורית) (לפני 4 שנים ו-5 חודשים)
למה לא, קצת מלח על הפצעים :) היית מאמין שהיו פה פעם מכשפות - הרבה יותר... אה.. נעימות ? ללא ספק יותר צנועות.. - יפה כתבת..
נעמה 38 (לפני 4 שנים ו-5 חודשים)
בטעות היתה לי התקף אינטלקטואלי מבורך ולחצתי על הלייק, סליחה עבר לי. אתה בהתקף נוסטלגי , אין טעם לשקוע בעבר WINTER IS COMING

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ