ביקורת ספרותית על סדקים בזהב מאת מיכל שלו
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 9 באפריל, 2018
ע"י תושיק


כל כך שמחתי שיצא ספר חדש לסופרת האהובה עלי ואיזה כיף שאני יכולה לכתוב שכגודל הציפייה כך גודל ההנאה שלי ממנו. התחברתי לספר המרגש הזה מהעמוד הראשון והתענגתי מהשפה היפה והנעימה.
זהו סיפור על אנשים סדוקים, שמנסים לתקן את הסדקים בחייהם ולצבוע אותם בחוטי זהב כדי לזכות בחיים שקטים ולשכוח מעט את העבר הקשה שחוו. יש בספר סיפור בתוך סיפור בתוך סיפור וכל הסיפורים מרגשים ובקלות ניתן להזדהות עם הדמויות הכל כך אנושיות. ממליצה בחום!
הסיפור הראשי מתרחש ביו יורק בתחנת הרכבת. קשיש קופץ לעבר המסילה ושני צעירים זרים, נגה ויונתן, קופצים ומצילים אותו ממוות. מאותו רגע, השניים נקשרים זה לזו לנצח וחייהם משתנים לחלוטין.
נגה מתאהבת ביונתן יפה התואר אבל נראה שיונתן מרוחק ולא מעוניין בקשר זוגי. נגה מגלה שיונתן הוא הלום קרב ממלחמת יום הכיפורים אך הוא מסרב לדבר על זה. יונתן אדם שבור, סובל משינויים קיצוניים במצב הרוח ומאד סגור.
לנגה יש ידיד טוב, טומי. טומי הוא החברה הכי טובה שלה, היא אוהבת אותו אהבת נפש. לטומי יש קעקוע ענק של נשר שמאחוריו סיפור שיתגלה בהמשך. דרך טומי, נגה מכירה בחורה מוזרה ומלאת סודות בשם קסיה ונוצרת בין השתיים חברות אמת מדהימה. בין היתר, קסיה נבחרת לתרגם את היומן שכתב הקשיש הפולני שנגה ויונתן הצילו וכך אנו זוכים לשמוע את סיפור המרגש על הישרדותו של הקשיש בתקופת השואה והסבל שעברה משפחתו, אשתו וילדיו.
גם קסיה היא בחורה סגורה ובודדה שעברה ילדות מאד קשה אבל עדיין לא מוכנה לדבר על זה. כשיונתן פוגש את קסיה היפהפיה מיד ניצתת ביניהם תשוקה והחיבור ביניהם מיידי אבל רצוף תהפוכות. אמנם הם דומים אבל שניהם אנשים שבורים ושניהם צפויים לחוות עליות וירידות ביחסים המורכבים ביניהם, ביחד ולחוד. במהלך הסיפור נגלה מה קסיה מסתירה ואיזה טראומה חוותה בעבר, נגלה גם מה קרה ליונתן במלחמה ואיזה סוד קשה הוא הסתיר כל חייו.
גם לנגה יש חיים לא פשוטים. הוריה גרושים. אמה טיפוס לא קל והיא כל הזמן מתקשרת אליה ומשמיצה את הגרוש שלה. אחיה של נגה חזר בתשובה והתרחק מהמשפחה. לאביה יש כבר זוגיות חדשה והקשר ביניהם רופף. אין לה זוגיות והיא בודדה. היא שואפת להיות שפית כמו חברה הטוב טומי שהוא שף מחונן. גם לנגה צפויות עליות ומורדות ביחסיה עם יונתן ועם טומי.
נגה, טומי, קסיה ויונתן הם הגיבורים העיקריים בסיפור. כולם אנשים בעלי עבר לא קל שאותו הם מנסים להדחיק כמה שאפשר. הארבעה נקשרים זה בזה, נעזרים זה בזה ומנסים, ביחד ולחוד, לאחות את הסדקים בנפשם ולמצוא את השקט המיוחל.
סיפור על התמודדות עם אובדן, הישרדות, חברות, אהבה ותקווה. אהבתי מאד את הסוף האופטימי. ממליצה בחום! ספר מעולה!


5 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
לי יניני (לפני שנה ו-2 חודשים)
אני מאוד אוהבת את מיכל שלו. מקווה להגיע לספר הזה בקרוב. תודה5 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ