ביקורת ספרותית על חתונות של אחרים מאת נואה הולי
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שלישי, 6 במרץ, 2018
ע"י גלית


לפני שכתבתי את הביקורת קראתי ביקורות קודמות. אני יכולה להבין את מי שלא התלהב מהספר (למרות שלא צריך להיסחף, את אלו שהשתעממו לא הבנתי). בנוסף מישהי (סליחה שלא זוכרת מי) כתבה משהו מאוד נכון- לספר הזה כנראה מתחברים אנשים שנמצאים בתקופות מסוימות בחיים שיכולים פשוט להזדהות ולמצוא את עצמם בספר. אז כן, מצאתי את עצמי מזדהה עם הגיבורה בכמה דרכים, הספר הזה לדעתי קולח ומעניין, הוא מדבר על אהבה והחיים האמיתיים.
אין הרבה ספרים שזוכים שאסמן בהם קטעים מוצלחים שמדברים אליי (למרות שאולי זה פשוט אומר שאני צריכה לבחור את הספרים שאני קוראת יותר בקפידה) אבל הספר הזה זכה בכמה קטעים כאלו. הנה אחד מהם:
"זה לא מפריע לך?" אני שואלת, "שיכולת לאהוב שתי נשים? שהאהבה נראית כל כך אמיתית אבל בסוף נגמרת?".... "ככל שאתה מזדקן אתה צריך לחשוב מחדש על כל העקרונות הבסיסיים". הוא אומר "על האמונה שתמצא אהבת אמת. שהיא תימשך לנצח. אתה קולט שכל מערכת יחסים שהיתה לך נגמרה בסוף אבל זה לא אומר שכולן כשלו. מי אמר שמערכת יחסים מוצלחת מסתיימת תמיד בחתונה? יצאתי עם נשים שלושה חודשים ואז נפרדתי מהן משום שלא התאמנו אבל עד עכשיו יש לי זיכרנות טובים מהקשרים האלה. ואני חושב שאנחנו עשים לעצמנו שירות דוב כשאנחנו מאמינים שרק קשר שנמשך ארבעים שנה הוא אמיתי. בגלל זה הרבה אנשים תקועים באותו קשר יותר ממה שצריך וכשזה לא מסתדר הם מרגישים שנכשלו". מדויק ונכון.
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה0 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ