ביקורת ספרותית על וילובי - משפחה מהספרים מאת לויס לורי
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 24 בינואר, 2018
ע"י פלפל ירוק


אז אני כבר לא ילדה, וגם לא נערה, אבל אני אוהבת פארודיות, וגם אוהבת ספרים דקים שיכולים להוות נשנוש בין ספרים עבים ורציניים יותר.
אז קראתי את זה-
הספר היה חמוד וחביב אבל לדעתי הוא לא ספר ילדים. כבר מהתקציר אפשר לראות שיש פה תכנים בעייתיים לילדים: הורים מזניחים שמקווים להשליך/לרצוח את ילדיהם, ילדים שמתכננים את מות הוריהם, אישה שמוכנה להעיף את בנה מחייה בגלל שבעלה החדש לא סובל את הקטן.... באמת?! ספר ילדים זה לא! אבל זה גם לא ספר מבוגרים, לא יודעת למי הוא אמור להיות מיועד.
בכל מקרה היה חביב.
4 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
פלפל ירוק (לפני 4 חודשים)
נכון אמרת , גלית. אבל בכל זאת זה הפריע לי מאוד. בספרי ילדים אני מצפה למצוא תמימות שלא הושחתה עדיין על ידי עולם המבוגרים, לתקווה ולאהבה. זה הגיל בו מותר להיות נאיביים ולצפות מהעולם רק לטוב.
ואם כבר מציגים את העולם במלוא כעירו (כי הוא כזה לפעמים, וילדים צריכים גם לדעת להיזהר) אז לפחות שזה יהיה עם מסרים חינוכיים או חשובים עבור ילדים.
זה סתם היה קשקוש חביב שלא הייתי נותנת לילדים שלי לקרוא (אם היה לי)
רויטל ק. (לפני 5 חודשים)
מה שגלית
גלית (לפני 5 חודשים)
ספרות הילדים מלאה בספרים המתארים מציאות אכזרית ביותר כל ספרי רואלד דהאל או למוני סניקט לדוגמא ( כולל רצח של קרובי משפחה) כך שלא הייתי בוחרת בזה כקריטריון,
לצערי ,להבדיל מדאהל או סניקט לויס לורי לקחה רעיון עם פוטנציאל והרסה אותו,אני לא אהבתי את הספר,הוא לא שעשע אותי,סתמי הייתי קוראת לו4 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ