ביקורת ספרותית על הגיבורים הנשכחים של התנ"ך מאת ד"ר גבי שטרית
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 16 באוקטובר, 2017
ע"י Braveheart


הספר הנפלא והמיוחד הזה נכתב לא רק לחובבי תנ"ך, או לאילו המחפשים דברים הקשורים לתנ"ך אשר מתחברים לימינו אנו ולחיים שלנו בארץ ישראל. ד"ר גבי שטרית מביא בספרו דמויות מתוך התנ"ך שלכאורה נראות כדמויות משנה אך מתגלות תחת קולמוסו כבעלות חשיבות רבה לסיפור המקראי. הספר מציג את הדמויות באור שונה מהמוכר לנו תחת הסיפור המקראי, הוא מוציא אותן לאור ומראה לנו את החשיבות של כל הדמויות בתנ"ך גם אם אינן דווקא מככבות בראשי הסיפורים.
אני רוצה להביא ציטוט מתוך ההקדמה של המחבר: "אני מא למקרא באהבה, מנסה למצוא בו את האקטואלי והרלוונטי לבן ימינו, לקרב את דמויותיו לאלפי קוראים, מחוגים שונים בארץ ובגלוה, מתוך יצירה חינוכית מקורית אשר ערכה יישאר קיים לנצח". אני חושב שהציטוט הזה קולע בדיוק אל ההרגשה של הקריאה בספר, כאילו אתה אוחז משהו בידך שהוא חלק מהתנ"ך אך מתחבר גם לחיים האישיים של האדם בעידן המודרני.
השילוב של ד"ר גבי שטרית של ישן וחדש, של תנ"ך עם חז"ל ועם סופרים ומשוררים בני ימינו מפיק מתוך הדמויות שהוא מציג בספר נפח ועומק שלא נראים מתוך הקריאה המקראית גרידא וממש מפיח בדמויותיו רוח חיים חדשה ומשמעותית גם להיום.
הספר הנפלא הזה משאיר את הקורא עם טעם של עוד (ומשיחה עם המחבר - אכן יש עוד...) וזה כיף שאפשר לעיין בספר הזה בכל זמן ועת ולקרוא אותו פרק בפרק עד להכרת כל הדמויות הנפלאות הכתובות בו.
תהנו...
7 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ