תקציר הספרקים אינו הילד המושלם: הוא גונב ומשקר בלי להניד עפעף, הוא מקבץ נדבות ללא נקיפות מצפון, הוא מרמה ובועט בכל הפרות הקדושות ואוצר הקללות שלו יגרום גם לקשוחים ביותר להסמיק. אך אין ספק שאתם תתאהבו בו, כפי שקרה לכל מכיריו, ולא לחינם הוא מכונה "חבר של כל העולם".

קים, בנו היתום של חייל בריטי, מנסה לשרוד ברחובותיה של לאהור שבצפון הודו בתקופת השלטון הבריטי, ולמרות היותו סאהיב (אדון לבן) הוא נראה ומתנהג כאחד הילידים.

הוא ממנה את עצמו לחניך של נזיר טיבטי ויחד הם יוצאים למסע חיפוש ברחבי המדינה: קים מחפש את השור האדום על כר דשא ירוק, שכפי שהבטיח לו אביו, יעשה אותו לאדם חשוב, ואילו הנזיר מחפש את הנהר הקדוש, שיאפשר לו להשתחרר ממעגל החיים והמוות האינסופי.
יחד הם עוברים חוויות רוחניות אך גם הרפתקאות וסכנות מסמרות שיער לכל אורכה של הודו, מהמדרונות המושלגים של הרי ההימלאיה ועד לחופים הטרופיים בדרום הלח.

קים הוא לא רק ספר ריגול ומתח על רקע "המשחק הגדול", המאבק בין בריטניה לרוסיה על השליטה במדינות מרכז אסיה, אלא גם סיפור מלא הומור על התבגרות, על מפגש בין מזרח למערב ועל חיפוש רוחני ובעיקר על רבדיה והמארג החברתי הסבוך של הודו, כפי שמכיר אותה כל מי שביקר בה.

קים הוא ספרו האחרון (ולדעת רבים, הטוב ביותר) של רודיארד קיפלינג, חתן פרס נובל לספרות לשנת 1907. קיפלינג ניחן בתפיסה חדה, דמיון יוצא דופן וביכולת לתאר במדויק אנשים, נופים ואורחות חיים. הוא פרסם קרוב למאה ספרים (ביניהם ספר הג'ונגל) וכחמש-מאות שירים.


הקורא עיר הקורא מתי
דניאלה קציר חיפה לפני 8 שנים ו-4 חודשים מענה
שמרוני משה בת ים לפני 6 שנים ו-10 חודשים מענה
שקדיה מבשרת לפני 9 שנים ו-2 חודשים מענה
מומינית פרדס חנה לפני 4 שנים ו-9 חודשים מענה
אסנת חייט ראש העין לפני 8 שנים ו-7 חודשים מענה
F חדרה לפני 6 שנים ו-4 חודשים מענה
יצחק איבי הנחל לפני 3 שנים ו-3 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע קים
הייתי רוצה... מתישהו... | ambitious בת 27 מהלא נודע רשימת הקריאה עודכנה לפני שנה ו-11 חודשים

זוכי פרס נובל לספרות | בוק סטור ב' בת 39 מירושלים רשימת הקריאה עודכנה לפני שנתיים ו-10 חודשים

התחילה לקרוא לפני 4 שנים ו-6 חודשים


התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-11 חודשים


התחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-11 חודשים


רודיארד קיפלינג (סופר על המוקד)
ג'וזף רודיארד קיפלינג (30 בדצמבר 1865 - 18 בינואר 1936) היה מספר סיפורים קצרים, סופר ומשורר אנגלי שהתפרסם בימיו כמפארה של האימפריה הבריטית וחייליה וכיום מפורסם בעיקר בזכות ספרי הילדים שלו ובמיוחד ספר הג'ונגל, זוכה פרס נובל לספרות לשנת 1907 (היה הסופר הבריטי הראשון שזכה בפרס).... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ