בדרכים (גירסת המגילה)

כריכת הסרט

ג'ק קרואק

יצא לאור ע"י הוצאת מחברות לספרות, בשנת 2009, תירגום: שאול לוין.


הוסף לסל
קנה חדש: ₪94.00 ₪84.60

ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
235 התעניינו בספר


תקציר הספר
בדרכים: גירסת המגילה מהמסמכים החשובים, הבולטים והפרובוקטיביים ביותר בתולדות הספרות האמריקאית בת זמננו

ג׳ק קרואק החל לחשוב על רומן המסע הזה כבר ב־1947, ובמשך שלוש השנים הבאות ערך עם ניל קסדי וחברים נוספים מסעות מחוף לחוף ששימשו חומר גלם לכתיבתו. לבסוף, במשך שלושה שבועות באפריל 1951, בדירה ברחוב עשרים מערב במנהטן, הוא התיישב לכתוב את סיפור חייו, ״לכתוב את הדברים כפי שקרו״. הוא הדפיס את סיפורו בפסקה אחת ארוכה ברווח יחיד על שמונה גיליונות נייר רישום, ואחר כך הדביק אותם זה לזה ליצירת מגילה שאורכה 120 רגל. רק מקץ שש שנים וכמה טיוטות חדשות פירסמה ״וייקינג״ ב־5 בספטמבר 1957 את הספר המוּכּר לנו היום, שהפך לספר פולחן ולמקור השראה לדורות של כותבים וקוראים.

לרגל יובל החמישים לפרסום בדרכים רואה עתה אור לראשונה גרסת המגילה המקורית, ביטויה הראשון של האסתטיקה המהפכנית של קרואק, הנקודה הברורה שבה הצטרפו חזונו התמטי וקולו כמספֵר לכדי פרץ מתמשך של אנרגיה יצירתית. הגרסה המקורית של בדרכים מחוספסת יותר, פרועה יותר וישירה יותר בשפת המיניות שלה מהרומן שראה אור בשעתו, וקרואק עושה בה שימ וש בשמותיהם האמיתיים של חבריו, בהם ניל קסדי, ויליאם ס. בורוז ואלן גינסבורג, עובדה התורמת לעוצמתו של הטקסט ולתחושת האינטימיות הבלתי אמצעית העולה ממנו.ג'ק קרואק (סופר על המוקד)
ג'ק קרואק, צאצא מעורב למשפחה קנדית ולמשפחה אינדיאנית, נולד במסאצ'וסטס, ארצות הברית, שם חי חיי נווד על שפת הנהרות ובשדות הנרחבים. את חינוכו קיבל מפי נזירים ישועיים בעיר לואל. כשהיה בן אחת-עשרה כתב את ספרו הראשון ובעקבות ג'ק לונדון החליט מאוחר יותר להיות אף הוא סופר-נווד. אף שהוש... המשך לקרוא


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ