ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
3
100% בנים
2 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:50
703 התעניינו בספר

תקציר הספר
לאחר מלחמת ששת הימים נכזבה תוחלתה של מדינת ישראל לזכות בשלום, ולאורך כל גבולותיה החדשים נמשכה הלחימה נגדה בדרכים שונות. קברניטי המדינה ביקשו לכפות על מדינות ערב להפסיק את האש, והטילו משימה זו על צה״ל. למטרה זו יזמו מפקדים בצה״ל פעולות מיוחדות, משולבות ונועזות בעומק שטח האויב (אזורי הנילוס במצרים ודמשק בסוריה), שהתבססו בחלקן הגדול על היכולות החדשות לאיגוף אווירי וימי שהקנתה ההצטיידות של כוחות צה״ל באוויר ובים – במסוקי תובלת סער, במטוסים, בסירות ובספינות טילים.
מקצת הפעולות הללו, כגון לקיחת המכ״ם המצרי, פיצוץ מטוסי חברות התעופה הערביות בשדה התעופה בביירות וכיבוש האי שדואן, זכו להד נרחב בעולם ותרמו באופן משמעותי להאדרת תדמיתו של צה״ל. לפעולות האלה היתה השפעה חשובה על מידת הביטחון שחשו אזרחי ישראל בכוחו של צה״ל.
אלוף (במיל׳) ד״ר חיים נדל, שהיה שותף לחלק הארי של המבצעים המיוחדים והמשולבים של כוחות צה״ל בתפקידיו כראש ענף מבצעים במטכ״ל וכמפקד חטיבת הצנחנים הסדירה, מתאר ומנתח את התפתחותם ואת השפעותיהם של המבצעים הללו. הספר מציג לראשונה תמונה מקיפה ומקצועית של התקופה שבה פרץ צה״ל גיאוגרפית ותודעתית את המסגרת של קווי הגבול הקרקעיים. בשל כל אלה, המעז מנצח הוא ספר חובה להבנת התפתחות המבצעים המיוחדים והמשולבים בצה״ל.
* * *
אלוף (במיל׳) ד״ר חיים נדל הנו איש סיפא וספרא, חוקר ומרצה בהיסטוריה צבאית. ספרו זה משלב את ניסיונו הרב כמפקד קרבי עם תובנות המחקר הארכיוני המדוקדק שערך לצורך הכתיבה. ספרו הקודם בין שתי המלחמות (1967 – 1973) ראה אור בשנת 2006.
לקט ספרים מאת חיים נדל
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של חיים נדל


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ