רק הילדות אינה מזדקנת - בשואה היינו ילדים / מירה קני-פז

רק הילדות אינה מזדקנת

בשואה היינו ילדים

מירה קני-פז

יצא לאור ע"י הוצאת כרמל, בשנת 2013, מכיל 303 עמודים, עיון » שואהספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:46
916 התעניינו בספר

תקציר הספר
הספר עוסק בחוויות ורסיסי זיכרון של שמונה אנשים אשר בתקופת השואה היו ילדים רכים בשנים. הבזקי הזיכרונות והחוויות הנצורים בספר זה, הועלו כאן לראשונה, לאחר שהודחקו בידי נושאיהם במשך שנים רבות. בהם סיפורים מדהימים של תושייה של ילדים שנשלחו, לבדם, בגילים ארבע, שבע, שמונה, למקומות מסתור. מי לכפר מרוחק של איכרים, מי למנזר ומי, לא פחות, מאשר לבניין בו שכן מטה הגסטאפו המקומי. שני ה"בוגרים" מבין חבורת הכותבים, בני שלוש- עשרה וארבע-עשרה, עברו את "טכס חניכתם" מילדות לנערות, במחנה ההשמדה אושוויץ.

הספר ערוך פרקים, פרקים – על-פי התקופות השונות: בזמן המלחמה; זיכרונות מהבית טרם מלחמה (לעיתים חלקיים, בשל הגיל הרך בו הסתיים פרק זה בחייהם של רבים מאיתנו);
תקופת הנדודים באירופה - עם תום המלחמה, והעלייה והקליטה הראשונית בארץ, של ילדים, שברובם, עלו לארץ לבדם, יתומים מאב, חלקם משני ההורים גם יחד, אשר נספו בשואה.
במבנה זה של אופן חלוקת הפרקים טמון ערך מוסף של יצירת חתכי רוחב של מה שאירע לילדים השונים, באותן נסיבות, באותם זמנים.

פרק נפרד יוחד לשלבי התהליך הרגשי והנפשי שעבר על הכותבים, במסע מאוחר זה אל הילדות: תחושות של כאב על אובדן וגעגוע אל ימים של טרם אובדן, אך גם רגעים של חסד שנקרו על דרכם בעת ההיא.

בגב העטיפה תוכלו לקרוא התרשמויותיהם מן הספר של סופר הילדים והנוער - אורי אורלב, הסופרת והמשוררת - מיכל גוברין וההיסטוריון - פרופסור משה צימרמן.


הקורא עיר הקורא מתי
רוט כוכב יאיר לפני 5 שנים ו-6 חודשים מענה
ספרים בהלל23 0524322995 ירושלים 0524322995 לפני 10 חודשים מענהמירה קני-פז (סופר על המוקד)
בספר האחרון שערכה: רק הילדות אינה מזדקנת/בשואה היינו ילדים, בהוצאת כרמל, היא משתתפת גם ככותבת. מירה קני-פז משמשת גם כעורכת של ספרי פרוזה ושירה, מבקרת ספרות ומנחה של ערבי ספרות. היא זוכת פרס ברנשטיין לכתיבת ביקורות על ספרים. היא בעלת תואר שני בספרות ובקולנוע. עבדה כמפיקה ועורכ... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ