ספר בסדר דירוג של שני כוכבים וחצי
2.917
6 בנים   6 בנות
גיל ממוצע:50
1248 התעניינו בספר


תקציר הספר
ניקולא נולד בכפר קטן ביוון ב 1966- . אביו, פנטזיונר אוהב הרפתקאות, התעסק עם בתו הקטינה של הכומר וממיזוג נקלֶה זה נולד גיבור רומן החניכה הטרגי-קומי המיוחד הזה. אפשר שגורלו היה נחרץ ברגע הלידה, אלמלא הצליח אביו – בתושייתו הפרווֶרטית – לסדר לו לימודים בבית ספר יוקרתי. תקופת ההתבגרות של ניקולא רצופה מאז בשורת אירועים מפתיעים ואף סוריאליסטיים. במהלך התקופה מאמצים אותו לסירוגין מהפכן קומוניסט, משורר הומו וצעירה יהודייה והיסטרית שלבה נשבר. הוא צופה באביו שמפתח מערכת יחסים מסובכת עם פליט קפריסאי צעיר ומקים טירת חלומות מטורפת. מבעד לאישיותו המתעצבת, הפוקעת מהורמונים ומאנרגיות נעורים, הוא משקיף על עולם המבוגרים רצוף היצרים, על רקע הזעזועים הפוליטיים המטלטלים את יוון של שנות השישים והשבעים.

כמו גיבור הספר, חריסטוס חומינידיס נולד ב 1966- . הוא פרסם עד כה שבעה רומנים שתורגמו לשפות שונות, בהם תרנגול ללא רחמים שראה אור בעברית בהוצאת ידיעות ספרים. הוא נחשב להבטחה הגדולה של הספרות היוונית העכשווית.

על הילד החכם נכתב בעיתונות הצרפתית:
“חריסטוס חומינידיס פורץ לעולם הספרות ומביא איתו אנרגיה חדשה, רוך והומור... הילד החכם הוא דמות ספרותית משכנעת בתמימותה ובנועזותה, ומשכנעת גם בפליאה שבה היא מגלה את העולם ובפיוט שממלא את חייה...“


רשימות קריאה בהן מופיע הילד החכם
ספרים שקראתי | אסף בן 44 מרעננה רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 ימים

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ