ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
3
67% בנות
1 בנים   2 בנות
גיל ממוצע:46
612 התעניינו בספר

תקציר הספר
ברלין בחורף 1946-7 היא עיר פצועה ומדממת ממלחמה פנימית בין מזרח למערב כמו גם בין רוסיה, בריטניה וארצות הברית. בברלין הזו "איש הישר בעיניו יעשה"; חיי כל אדם באשר הוא – ילד, אישה שהידרדרה לזנות ולמעשה כל אחד אחר – פרוצים ויכולים להילקח בכל עת.
פאבל ריכטר הוא חייל אמריקני משוחרר, שנקלע לעימות עם קולונל בריטי נכלולי ועם גנרל סובייטי, מהכוחות המוצבים בעיר, בעקבות גופת מרגל רוסי שמובאת אל דירתו.
המרוץ אחר סוד שהוצפן בידי המרגל הרוסי המת מאיים על החברות שנוצרת בין פאבל לאנדרס, ילד רחוב יתום, ועל האהבה הנרקמת בינו לבין שכנתו, סוניה.
אבל מיהו פאבל ריכטר באמת? זוהי עוד חידה שחוברת אל שרשרת אירועים הדוהרים לקראת קטסטרופה.
בתוך ערב רב של מרגלים, זונות, סרסורים וכנופיית ילדי רחוב בוחן פאבל ואני את כוחו של מעשה הסיפור בחילוץ משמעות מבין חורבות התרבות האנושית.
פאבל ואני, שהדי המלחמה הקרה בוקעים ממנו, הוא רומן מתח רגיש, מחשמל ווירטואוזי בסגנון סרטי הפילם-נואר, שמחברו ניחן בכוח המצאה מבריק.

דן ויילטה הוא בנם של פליטים צ'כים שהיגרו לגרמניה בשנות ה-60. הוא בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת קיימברידג', חי ועובד באדמונטון, קנדה. פאבל ואני הוא הרומן הראשון פרי עטו.
כאשר הוא לא קורא או לא כותב רומנים, הוא צופה בסדרות משטרה או מקשיב לג'ז מאוסף הדיסקים הגדול שלו. כמו גיבורי ספרו, הוא מגדיר את עצמו כמהגר או כנווד.

"העיר החנוקה בקרח וההרוסה עד היסוד תלווה אותי עוד חודשים רבים... פוסקו הוא אחת מדמויות הנבל המענגות ביותר בספרות בזמן האחרון."
טלגרף

"מותחן הריגול הססגוני של ויילטה עשיר ברקע ספרותי ומספק דיוקן מצמית של המנצחים והמפסידים בעידן שאחרי המלחמה."
גרדיאן


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ