המדריך לאימון הורים - רגשות - תובנות - פעולה / מלי דנינו

המדריך לאימון הורים

רגשות - תובנות - פעולה

מלי דנינו

יצא לאור ע"י הוצאת רימונים, בשנת 2011, מכיל 205 עמודים, הריון ומשפחה » גידול ילדיםללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
930 התעניינו בספר

תקציר הספר
"אני יוצאת מהאימון עם מחברת המסע שליוותה אותי לאורך כל הדרך. המחברת הזאת חשובה לי. יש שם מילים שלא יוצאות לי מהראש, הן מהדהדות.. זה עוזר לי ברגעים של חוסר בטחון ומבוכה. אז אני שולפת אותן מארסנל הזכרונות. כשמתנגן לו השיר ברדיו "קח אותו לאט את הזמן"...זה עוזר לי להזכר שהמצב טוב, שזה הקצב שלו וזה בסדר. כל פעם אני שולפת משהו מתהליך האימון ואז אני אומרת לעצמי שהוא יסתדר, שיהיה בסדר. זה נותן לי כוח ותקווה.

(אם שעברה אימון באגודת ניצן)

המדריך לאימון הורים הוא מודל עבודה, המעביר את ההורה המתאמן מהשלב האינטואיטיבי, הדרך שבה ההורה פועל בדרך כלל ("הטייס האוטומטי"), לשלב שבו הוא מנתח כיצד הוא פועל באופן קוגניטיבי; נותן שם למה שהוא מרגיש וחושב ומפרק לשלבים את הדרך שהוא עובר. במסגרת התהליך לומד ההורה המאמן להרחיב את יכולת ההתבוננות שלו, להבין ולהרגיש באופן מדויק יותר את התנסויותיו וחוויותיו ולהציב לעצמו יעדים בני השגה. חלק חשוב בלמידה נוגע ליכולתו של ההורה ליישם את סגנון החשיבה שרכש באימון לסיטואציות חדשות ונוספות בחייו ולראות אפילו בהצלחה קטנה הזדמנות להתנעה של הצלחות נוספות.
אימון ההורים מזמן מסע חדש ומאתגר במסלול שההורה וילדו טרם צעדו בו.

הספר נכתב ע"י מלי דנינו, מנכ"לית ניצן, לשעבר מייסדת גף לקויות למידה במשרד החינוך, מנהלת בית ספר תיכון ויועצת חינוכית. מנחת קבוצות, מאמנת הורים ומכשירה מאמנים באגודת ניצן.©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ