אישה אחת - בתקופת השואה / יצחק מאיר

אישה אחת

בתקופת השואה

יצחק מאיר

יצא לאור ע"י הוצאת ספרית מעריב, בשנת 2010, מכיל 295 עמודים, ספרות » ספרות מקוריתספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנות
0 בנים   5 בנות
גיל ממוצע:51
2543 התעניינו בספר


תקציר הספר
סיפור הגבורה הנדיר והמטלטל של האם נכתב היום על ידי בנה הבכור יצחק מאיר, אך מסופר מפיה ומנקודת מבטה, באמצעות יומן מכתבים שהיא כותבת לבעלה הנעדר.

"כל השואלים שאלו בשקט וכל המשיבים ענו בכמעט אין קול וגם מי שייבב נזהר שלא ליבב יותר ממה שכתפיו הנשברות בבכי הכבוש יכולות לשאת, והכל היה כבמשכן בו מוזהרים הבאים בו לעבוד את היגון ואת התדהמה באיפוק היאה לקהל מאמינים. אתה, שהיית בירכתי הבית, בתאים הנודעים לשמצה שמאחורי החדר הארוך והגדול והשקט והמבושם הזה, לא יכולת להעלות על דעתך איך נראית התופת, כשהיא עורכת קבלת פנים למי שבא לשאול על אדם שאוהביו אינם יודעים היכן הוא."
כך כותבת רוזי מאייר לבעלה מוריס, בתארה את חיפושיה אחר אהובה, שנלקח על ידי הגסטאפו בחשכת הליל לבלי שוב, והותיר אותה עם שני ילדיהם הקטנים ובהריון.

סיפור הגבורה הנדיר והמטלטל של האם נכתב היום על ידי בנה הבכור יצחק מאיר, אך מסופר מפיה ומנקודת מבטה, באמצעות יומן מכתבים שהיא כותבת לבעלה הנעדר.

ברגישות ובעדינות אין קץ נכנס המחבר לתודעתה של אמו, ובשפה מיוחדת ועשירה הוא משחזר את מסע ההצלה המופלא ממרסיי בדרום צרפת, לחוף המבטחים בשוויץ.

ב-1946 עלה עם אמו ואחיו ארצה, ולאחר לימודי ספרות וחינוך באוניברסיטה העברית בירושלים, הצטרף לקיבוץ שלוחות בעמק בית שאן. הוא נשלח לשליחות ציונית באנגליה ועם שובו התמנה למנהל כפר הנוער ´ימין אורד´ בכרמל, בראשו עמד 18 שנים.

יצחק מאיר, איש חינוך וספר, נבחר כחבר בהנהלת הסוכנות היהודית וכעשר שנים כיהן בה כיושב ראש עולמי של המחלקה לחינוך ולתרבות תורניים בתפוצות. היה קונסול כללי של ישראל בקנדה,שגריר ישראל בבלגיה ושגריר ישראל בשווייץ.

אחיו ,יעקב ( ג´קי בן השש כשהאירועים שבספר התרחשו) נפל בשערי ירושלים במלחמת ששת הימים.

יצחק מאיר נשוי לרבקה, אמנית, ולהם שלוש בנות.


הקורא עיר הקורא מתי
ספרים בקטמון 0775061311 ירושלים 0775061311 לפני שנה ו-6 חודשים מענה
בלה קורנהנדלר בת ים לפני 5 שנים ו-7 חודשים מענה
ארנה כפר רופין לפני 3 שנים ו-8 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע אישה אחת - בתקופת השואה
למכירה- ספרי שואה\ מלחמת העולם השניה | הקוסמת בת 31 מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני חודש

רוצה לקרוא | אבי בן 46 ממודיעין / ת"א רשימת הקריאה עודכנה לפני חודשייםיצחק מאיר (סופר על המוקד)
יצחק מאיר, איש חינוך וספר, שימש בעבר קונסול כללי של ישראל בקנדה ושגריר בבלגיה ובשווייץ. ספרו "אישה אחת", שראה אור בספרית מעריב וזכה בשבחים רבים, תורגם לאחרונה לצרפתית ויצא לאור השנה בשווייץ ובצרפת.... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ