דרך רבין ומורשתו (א+ב) / אורי מילשטיין

דרך רבין ומורשתו (א+ב)

אורי מילשטיין
ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
1976 התעניינו בספר

תקציר הספר
ב"דרך רבין ומורשתו" חברו לפילוסוף ולהיסטוריון הצבאי אורי מילשטיין, ההיסטוריון הרוסי שנידון למוות על העזתו, ויקטור סובורוב; המובחר במפקדים הקרביים בעידן הציוני אריה טפר-עמית (ז"ל); המתמטיקאי וההיסטוריון ד"ר מיכאל ברונשטיין; הפיסיקאי סגן-אלון (מיל´) ד"ר עמיקם צור; עורך לשעבר של כתב-העת של צה"ל "מערכות", אביתר בן-צדף; חוקר המדעים הקוגניטיביים מיכאל שרון ותת-אלוף (מיל´) אמציה חן-פאצי. הצוות המעולה והבלתי-תלוי הזה חקר במסגרת "הפורום" לאזרוח תחקירי קרבות והפקת לקחים" ו"צוות אלפרדו" איך באמת התנהלו מלחמות ישראל, והוא מציג לראשונה ממצאי מחקר על מורשת רבין.

ד"ר אורי מילשטיין מגיש לקורא ביוגרפיה צבאית חושפנית של רבין; ד"ר מיכאל בורשטיין מתאר ומנתח את נסיבות הרצח ואת מלחמת שש השנים שבין 1967 ל-1973; ד"ר עמיקם צור מתאר ומנתח את מערכת "החווה הסינית" שבה באה לידי ביטוי באופן ממוקד מורשתו האמיתית של רבין; אביתר בן-צדף מתאר ומנתח את "מלחמת אוסלו" ואת מניפולציית הצל"שים בצה"ל; מיכאל שרון מנתח את אישיותו של רבין; ויקטור סובורוב מנתח את מדיניותה של ברית-המועצות כלפי ישראל במלחמת יום הכיפורים; תת-אלוף אמציה חן-פאצי משרטט את הליקויים המבניים של צה"ל.

ספר זה מסכם את האודיסיאה המחקרית של ד"ר אורי מילשטיין בהגיעו לגיל 70. באפילוג של הספר הוא מגיש לקורא סיכום של תייר בלתי-רצוי בקרב שוכני "הטירה" של ארצו: "הפילוסופיה של הביטחון".

"אורי מילשטיין הוא מורד, אולי אחד האחרונים שנשארו כאן"
עידן לנדאו, הארץ

"אורי מילשטיין, מרצה וחוקר מבריק לתולדות מלחמות ישראל"
ניסים דואק, ידיעות אחרונות©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ