חיי עגנון / דן לאור

חיי עגנון

דן לאור

S.Y. Agnon: A Biography

יצא לאור ע"י הוצאת שוקן, בשנת 1998, עיון » ביוגראפיותספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.571
71% בנות
2 בנים   5 בנות
גיל ממוצע:38
1952 התעניינו בספר

תקציר הספר
חיי עגנון מוצגים לראשונה בספר זה במלואם – דיוקן עשיר של הסופר יליד גליציה המזרחית, שהיה לגדול הסופרים העברים במאה העשרים ולחתן פרס נובל לספרות. פרקי הספר עוקבים אחרי דמותו של הילד שמואל יוסף צ'צ'קס, בנו של סוחר פרוות ותלמיד ה"חדר" בבוצ'אץ', שכבר בגיל מוקדם החל להדפיס את סיפוריו ושיריו; העלם המגיע ליפו, שוכר לו חדר בשכונת נווה צדק ומתמכר עד תום למלאכת הכתיבה; הסופר הצעיר היוצא אל העולם הגדול, מתיישב בגרמניה, ורק לאחר שפוקד אותו אסון עושה את דרכו חזרה לארץ ולירושלים. ובהמשך – עגנון, החכם הירושלמי, היושב במשך יותר מארבעה עשורים בעיר אחת וכותב ללא לאות את סיפוריו המופלאים, כשהוא מפלס בבטחה את דרכו אל פסגת הספרות העברית והעולמית.
מי שהיה לקלאסיקן עוד בחייו נחשף בדפים אלה כסופר בשר ודם, המתגלה בדרכי עבודתו, במנהגי היומיום שלו וביחסיו עם הסובבים אותו. בתוך כך נפרסת לעיני הקורא התמונה השלמה של יצירתו הספרותית – כשברקע נגלים המרחבים הגאוגרפיים, הנסיבות ההיסטוריות וההקשרים התרבותיים שבהם נוצרה.

דן לאור, פרופסור מן המניין לספרות עברית באוניברסיטת תל־אביב, פרסם שורה של מחקרים על עגנון ויצירתו.

מן הביקורת

"ביוגרפיה מעניינת במיוחד, שכן היא בנויה באופן כזה המבקש להוציא את הקורא מביתו ולהעבירו כמו בנסיעת רכבת במסלול חייו של עגנון."
ליאור אלפרוביץ', טיים אאוט


הקורא עיר הקורא מתי
דני רעננה לפני 4 שנים ו-8 חודשים מענה
אלי קרית ים לפני 5 שנים ו-1 חודשים מענה
אריה בין ירושלים לתל אביב לפני 8 חודשים מענה


פרסומת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ