תקציר הספר
ברומן "חופשתו של מגרה" מאת רב האומן של הסיפור הבלשי ז´ורז´ סימנון, מגרה ואשתו מגיעים לעיירת קיט ציורית שליד הים כדי לבלות בה את חופשתם. העניינים משתבשים במהרה; הגברת מגרה נזקקת לניתוח דחוף בבית חולים, ומגרה הבא לבקרה נשאב לתוך חקירת פשע המערבת את אנשי העילית החברתית של המקום. בטריטוריה זרה, הרחק מפריז ומהמפקדה וללא סמכות רשמית, הוא צריך לגשש את דרכו אל הסיפור הנחבא מאחורי מעשי השפע ולמנוע אסונות נוספים.
הרומן השני, "מגרה והאיש על הספספל", מתרחש בפריז. גבר נרצח, והדבר המוזר בפרשה הוא שרגליו של הקורבן נעולות נעליים בצבע הלא נכון; ההתחקות אחר הנעליים פורשת רשת של סודות ושקרים, המובילים את מגרה בשביל מפוזר של עקבות, עד לרצח עצמו.
בשני הרומנים, התפענחותו המרתקת של סיפור הפשע מעוגנת בהתבוננות עמוקה, מלאת חוכמה ורגישות, בפניה של הסביבה האנושית הנפרשת בפני מגרה במהלך החקירה. בשני הרומנים מוקד ההתבוננות הוא בחברה הבורגנית, בשכבתה העילית ברומן הראשון ובשוליה הנמוכים בשני, על דורסנותה ואכזריותה, כמו גם על חולשתה וחרדותיה.

ספר בלשים נוסף של סימנון, התלוי מסן-פוליין, יצא בסדרת חשד ב-2007.ז'ורז' סימנון (סופר על המוקד)
ז'ורז' סימנון, Georges Joseph Christian Simenon נולד בשנת 1903 בעיר לְיֶז' שבבלגיה. בן 16 כבר הוא כתב של עיתון מקומי, וכעבור שש שנים הוא עוקר לפריס ופותח בה קריירה ספרותית מדהימה. ב- 1931 מתפרסם ספרו הראשון בסדרה של עלילות מֶגְרֶה ונוחל הצלחה גדולה. הבלש המשטרתי של ז'ורז' סימנון נעשה דמות פופולרית... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ