ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
3.2
60% בנות
10 בנים   15 בנות
גיל ממוצע:37
3976 התעניינו בספר


תקציר הספר
בוקר אחד, בקיץ 2006, התהפכו חייו של חייל שריון כבן 20. חוליה של אנשי חמאס, שאומנה במשך חודשים למבצע של חטיפת חיילים, חדרה אל מוצב כרם שלום, על הגבול עם רצועת עזה, ופתחה באש כבדה. שניים מחברי החוליה השתלטו על גלעד שליט, כבלו את ידיו, ואילצו אותו לבוא עמם אל הרצועה. כעבור זמן קצר מצא עצמו גלעד כלוא בבונקר תת-קרקעי, תחת שמירה של 24 שעות ביממה.

"חזרנו עם ציד יקר", דיווחו החוטפים למפקדיהם. גלעד שליט נחשב בעיני החמאס לנכס אסטרטגי ממעלה ראשונה. ראשי התנועה מקווים כי תמורתו הם יקבלו לא רק למעלה מאלף אסירים, חלקם "כבדים" השפוטים לעשרות מאסרי עולם, אלא גם יוקרה פוליטית וציבורית, שתצדיק את הקורבנות ששילמו תושבי הרצועה מאז החטיפה.

סבל רב עבר על שליט בשנות שביו. במהלך החטיפה נפצע בידו, ולמרות חומרת הפציעה טופל רק בידי חובש, מחשש כי שליחת רופא עלולה לגלות את מקום מסתורו. במשך ימים סירב לאכול, וחוטפיו אילצו אותו באלימות לשתות מים מהולים במלח. הוא נזקק לכדורי הרגעה בכמויות גדולות. מפעם לפעם עבר משברים נפשיים קשים. בתקופות אחרות השתפר מצבו בהרבה.

כל כוחה המודיעיני והצבאי של ישראל גויס למאמץ לאתר את מיקומו של שליט. כל השיטות נוסו - ממערכות אלקטרוניות מתוחכמות ועד הפעלת מספר רב של משתפי פעולה. פרס של 10 מיליון דולר הובטח למי שיביא מידע על מקום הימצאו. הכול ללא הועיל.

ביותר משלוש שנות שביו של שליט, מעט מאוד היה ידוע על תנאי חייו. סלימאן אל-שאפעי, מחבר הספר, אסף בשקדנות עדויות מאנשי חמאס וממקורות זרים אחרים, שנארגו לפסיפס מפורט על כל מה שעבר על שליט מאז יום החטיפה, ועל הקשר שנוצר בינו לבין חוטפיו. הוא חושף בספר פרטים שלא נודעו עד כה על תכנון החטיפה, על המאבק הפנימי בתוך החמאס, על ההתנגשות בין הרשות הפלסטינית לבין החמאס, שיש לה השפעה ישירה על גורלו של שליט, ועל המשא ומתן לשחרורו של החטוף.

זהו ספר מרתק ומרגש, לכל מי שגורלו של גלעד שליט יקר ללבו.


רשימות קריאה בהן מופיע השבוי - מבט מעזה
ספרים מצויינים | עופרה סמילה בת 42 מכפר יונה רשימת הקריאה עודכנה לפני שבועיים

צריכה לקרוא :) | Rachel :) בת 25 מ רשימת הקריאה עודכנה לפני ארבעה שבועות

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ