הדמוקרטיה באמריקה / אלקסיס  דה-טוקוויל

הדמוקרטיה באמריקה

אלקסיס דה-טוקוויל

יצא לאור ע"י הוצאת שלם, בשנת 2008, מכיל 908 עמודים, עיון » פילוסופיה - כללי







ספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.667
100% בנים
3 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:38
1427 התעניינו בספר


תקציר הספר
הספר הדמוקרטיה באמריקה הוכר כיצירת מופת מיד עם הופעתו, וזכה ברבות הימים למעמד של חיבור מכונן במחשבת הדמוקרטיה בפרט ובחקר החברה המודרנית בכלל. הספר הוא תולדת מסעו הארוך של טוקוויל הצעיר ברחבי אמריקה, ובו הוא מנתח את החברה האמריקנית בתור מודל להתגבשותה של החברה הדמוקרטית המודרנית ומראה שמדובר בתחילתו של עידן חדש בתכלית בתרבות, בפוליטיקה וביחסים החברתיים.

יכולת ההתבוננות היוצאת דופן של טוקוויל וכושר הניתוח המיוחד שלו הולידו שורה של נבואות אשר התגשמו באופן מרשים: מלחמת האזרחים בארצות-הברית, עליית ארצות-הברית ורוסיה לדרגת מעצמות-על המייצגות אידיאולוגיות מנוגדות, התפתחות משטרים טוטליטריים מעוררי אימה דווקא מתוך חתירה לשוויון ולדמוקרטיה, וכן הלאה. בנוסף לכך, רבות מתובנותיו של טוקוויל שאינן עוסקות בהתפתחויות היסטוריות דווקא נעשו לאבני יסוד של מדע המדינה המודרני; הוא שהבחין בשילוב המיוחד של כלכלה חופשית, אמונה דתית ומוסדות חברתיים אשר הוליד וקיים את הדמוקרטיות המצליחות בארצות-הברית ובבריטניה, בה בעת שאומות רבות כל כך (ובהן צרפת) נפלו שוב ושוב קרבן למהפכות ולרודנות, והוא שהצביע על השילוב של פעלתנות ושטחיות המאיים על עתידן של חברות דמוקרטיות.

זהו התרגום השלם הראשון של הספר לעברית.


"זהו הספר הפילוסופי הראשון שנכתב על הדמוקרטיה כהתגלמותה בחברה המודרנית. ספק אם עיון עתידי יבטל את רעיונותיו המהותיים של ספר זה... ]טוקוויל[ זכה ביושר בכבוד הכפול: הוא היה הראשון שהעז לנסות ]להעמיד תיאוריה של הדמוקרטיה], ונראה שאף תרם להצלחת העניין יותר ממה שייעשה שוב אי פעם בידי איש אחד".

ג׳ון סטיוארט מיל


הקורא עיר הקורא מתי
אפלטון צפת לפני 5 שנים ו-7 חודשים מענה
טל תל אביב לפני 4 שנים ו-8 חודשים מענה
אורן תל אביב - יפו לפני 11 חודשים מענה
jelle הרצליה לפני 8 חודשים מענה









©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ