נון - או: דו"ח על צרעה כאיש צעיר / אהרן אמיר

נון

או: דו"ח על צרעה כאיש צעיר

אהרן אמיר

יצא לאור ע"י הוצאת אגודת הסופרים העברים בישראל, בשנת 1969, מכיל 146 עמודים, ספרות » מתח ריגול והרפתקאותספר טוב דירוג של שלושה כוכבים וחצי
3.5
100% בנים
2 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:34
738 התעניינו בספר

תקציר הספר
"נון" הוא רומן על רקע ההווי של ארץ-ישראל באמצע שנות ה-30 ה"מנדטוריות", הנראות עתה רחוקות כל-כך ממציאות חיינו. אף-על-פי-כן, אין זה רומן של התרפקות, של געגועים אידיליים. בעיקרו סובב הוא על ציר התרחשויות של ארבעה ימים טעוני-מתח, הרי-גורל, עקובי-דמים בתל-אביב וביפו של חודש אפריל 1936 - ימים שבהם כמו חותר גיבור המעשה, נער עוּל-ימים ממושבה גלילית שהתערה בחיי העיר הנבנית, אל ייעוד חייו ואל הכרת עצמו. במובן מה מתרמזות בו בנער נון סגולותיהם של אנשי-מחתרת ארצישראליים שלעתיד-לבוא; במובן מה יש בו מקווי-דמותו של "האדם הטוטאליטרי" בחלקי-תבל שונים בדורותינו.

ב"נון" חוזר אהרן אמיר, בן הארבעים-שוש, אל הרומן, לאחר הפסקה ארוכה: רומן קודם, "ולא תהי למוות ממשלה", שפרש יריעה של התרחשויות-חוץ-ופנים של יממה אחת בחיי משפחה ירושלמית קטנה בראשית 1948, ראה אור ב-1955. קובץ-סיפורים מפרי עטו, "אהבה", הופיע ב-1051. א. אמיר, הידוע כעורך הרבעון "קשת", כמתרגם פורה, כפובליציסט וכאיש פוליטי, הוציא גם שני קבצי שירה ומכין לדפוס כרך שירים מקובצים.


הקורא עיר הקורא מתי
אסף גדרה לפני 5 שנים ו-10 חודשים מענה


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ