תקציר הספר
"כשהחלטתי לברוח מהבית עם בכורי בן השנתיים ובניי התאומים בני שלושה וחצי חודשים, אל מקלט לנשים מוכות, ידעתי שאני מצילה בכך את חיי. הייתי שבר כלי במובן הפיסי והנפשי, אך הקשבתי לגחלת קטנה, שברירית, אך עקשנית ונאמנה, אשר שמרה על תקוותי ועל שפיות דעתי.
אולי הייתה הבריחה צעד אמיץ, אך היה זה גם מעשה נואש מחוסר בדירה. לא שיערתי כי מדובר בהתמודדות ארוכת שנים שעוד נכונה לי במישורים שונים - כלכליים, משפטיים, חברתיים...

הייתי ילדה, בת עשרים ותשע, בודדה וחסרת ביטחון, שגידלה שלושה ילדים תובעניים וחסרי ישע. לולא שאבתי עידוד מהידיעה שהמעשה כה חיוני - דבר שנתן לי תחושת ערך עצמי - אינני יודעת אם הייתי מסוגלת לעשותו...

הספר "כלה ונחרצה" מתעד את קורותיי כמי שהייתה אישה מוכה שביקשה להציל את נפשה ממערכת זוגית אלימה רוויית טרור, ניצול, השפלה, אלימות פיסית, נפשית, ומילולית.
אני מביאה פה את סיפור הישרדותי האישי האמיתי, עם שינויים המתבקשים מן הנסיבות לאור ייעוץ משפטי.
מצד אחד, זהו סיפור קשה על אודות מאבק אשר גבה מחירים רבים וכואבים, לא רק מול אדם אלים אלא גם מול ממסד אטום ובלתי מקצועי, ומצד אחר - סיפור הצלחה, אשר ממנו, אני מקווה, רבים ישאבו כוח, אומץ, תמיכה ועידוד.

כתבתי את ספרי "כלה ונחדצה" מתוך כאב וגאווה גם יחד והכתיבה עצמה הייתה למסע חשוב ומרפא.
הסיפור נמשך ועדיין לא תם, אך זה מכבר הוכרע לטובה.
כי נחרצת הייתי...
ונחרצת אני עתה..."

טל רבינוביץ' כיום מוסמכת האוניברסיטה העברית בירושלים בחינוך מיוחד, מורה בבית ספר ייחודי על - יסודי, מרצה בנישאי אלימות במשפחה ומעבירה סדנאות עם ספרי ילדים פרי עטה. טל חיה בחיפה עם שלושת ילדיה.


רשימות קריאה בהן מופיע כלה ונחרצה
הרשימה החמה | רונדנית בת 49 מגבעת שמואל רשימת הקריאה עודכנה לפני שבוע וחצי

ספרים מצויינים | עופרה סמילה בת 40 מכפר יונה רשימת הקריאה עודכנה לפני חודשייםלקט ספרים מאת טל רבינוביץ'
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של טל רבינוביץ'


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ