תקציר הספר
עיזבונו הספרותי של טולקין כולל שפע של כתובים שלא נמצא להם מקום ביצירות שראו אור (או היו קרובות להשלמה) לפני מותו, וכן גרסאות נוספות של סיפורים שהתפרסמו. כל אלה כונסו בסדרה של ספרים שנועדו להשביע את דמיונם של אוהבי טולקין, המשתוקקים לדעת עוד ועוד על תולדות הארץ התיכונה ועל העידנים הקדומים בעולמו המיתולוגי. ספר זה הוא הראשון מבין אלה. הכתבים המכונסים ב"סיפורים שלא נשלמו" כוללים, בין היתר, אחד מנוסחיו של סיפור טורין טורמבר - מלא ומפורט יותר מזה שנמצא בסילמריליון, סיפור יחיד במינו מדברי ימי נומנור, פרטים נוספים על חמשת הקוסמים ועל אנשי הפרא מעמק עגלות האבן, תיאור מפורט של השתלשלות הדברים שהביאה את תורין ושות' לפתח ביתו הצנוע של בילבו בגינס ועוד. המבקשים להתעמק בתולדות ארדה, העולם, ובקורות הארץ התיכונה - הקוראים שסקרנותם התעוררה עם קריאת "שר הטבעות", והם מעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בקורות הטבעת האחת, ולהכיר טוב יותר את דמותה המרתקת של גלדריאל - אלה ימצאו בספר זה פנינים רבות, כיד הדמיון הטובה על טולקין. ספרי ג'.ר.ר טולקין שראו אור בהוצאת זמורה ביתן כוללים את "ההוביט", "שר הטבעות"(אחוות הטבעת, שני הצריחים, שיבת המלך), "סילמריליון", "הנפח מווטון רבה", "הרפתקאות תום בומבדיל", "עץ ועלה".


הקורא עיר הקורא מתי
שחר גבעתיים לפני חצי שנה מענה

רשימות קריאה בהן מופיע סיפורים שלא נשלמו
סדר על המדף: פנטזיה | דידי בת 35 מקרית עק' רשימת הקריאה עודכנה לפני חודש

my fantasy / horror collection - פנטזיה \ אימה | LordJestocost בן 36 מShayol רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 חודשיםג'ון רונלד רעואל (ג'.ר.ר) טולקין (סופר על המוקד)
ג'ון רונלד רעואל טולקין, J. R. R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien) נולד בבלומפונטיין שבדרום אפריקה ב- 1892; משפחתו עברה לאנגליה ב- 1895. הוא למד בלשנות, ונעשה פרופסור ללשונות אנגלו-סאקסיות באוניברסיטת אוקספורד ב- 1925. ב- 1945 קיבל את קתדרת מרטון ללשון ולספרות אנגלית במכללת מרטון באוקספורד, והחזיק בה ע... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ