תקציר הספר
ונסה "מיקל" מונרו מתפרנסת מאיסוף מידע. היא צריכה תרחיש ומדינה, והיא כבר תמצא דרך.
מונרו נולדה במרכז אפריקה, והיבשת הקשוחה עיצבה אותה. כבר בנעוריה נמנתה על חבורה של מבריחי נשק ובנתה לעצמה מוניטין של מי שניחנה בחושים חדים ובאכזריות הנדרשת להצליח. אבל המחיר שנאלצה לשלם היה גבוה מדי והותיר אותה מצולקת. מונרו בורחת מהיבשת השחורה לטקסס, שם היא בונה מחדש את חייה כמידענית עבור העשירון העליון.
כשאיל נפט מקומי מוכן לשלם לה כדי שתגלה מה קרה לבתו המאומצת שנעלמה בג'ונגלים לפני ארבע שנים, מונרו מגלה שיש הצעות שקשה לסרב להן.
אבל האתגר המקצועי, גורל הנערה והכסף הם רק תירוצים. בתוך תוכה יודעת מונרו שכדי להתמודד עם השדים שרודפים אותה לילה–לילה היא חייבת לשוב ולהתייצב במקום שנשבעה לעצמה כי כף רגלה לא תדרוך בו.

טיילור סטיבנס היא מחברת סדרת ונסה מונרו ששלושת ספריה היו רבי מכר של הניו יורק טיימס. ג'יימס קאמרון עומד לביים את "המידענית" מיד לאחר שיסיים את טרילוגיית אוואטר. סטיבנס נולדה בכת ילדי האלוהים, שבה ילדי הכת נשלחים בכל פעם למדינה אחרת בה הם מקבצים נדבנות, עובדים בפרך עבור הקומונה ונמנע מהם חינוך מעבר לכיתה ו'. רק כשהייתה בשנות העשרים לחייה ולאחר שנדדה בקצוות תבל הצליחה סטיבנס לברוח וליצור לעצמה עולם וחיים אחרים. היא מתגוררת בטקסס וכותבת את המותחן הבא בסדרת ונסה מונרו.

"מותחן חדש ומסחרר...המידענית היא אומנם מותחן ראשון של סטיבנס אבל היא כבר יכולה להיות מוכתרת כרבת-אומן של הז'אנר."
ניו-יורק דיילי ניוז

מה שטיילור כותבת על עצמה ובגוף ראשון:
במציאות אחרת, אני חיה ומתבגרת עם הורים ואחים, הולכת לבית הספר ומתוודעת לטלוויזיה, מוסיקת פופ, אורות נאון ותסרוקות איומות ונוראות.
במציאות שלי, הילדות ושנות ההתבגרות היו כקבצנית ברחובות של ערים זרות. מציריך ועד טוקיו, מכינה אוכל ומכבסת למאות אנשים ומנסה לשרוד בקיום קודר של דבורה פועלת בקומונה של כת אפוקליפטית. התמימות והחינוך הרשמי שלי נפסקו בגיל שתיים עשרה.
הייתי מנותקת מהמשפחה הביולוגית שלי, נתונה למרותם של סדיסטים וללא גישה לספרים או לתקשורת. הדמיון הפך לכלי התמודדות.
כמתבגרת, הצלחתי לבדר בחשאי את ילדי הקומונה בעזרת סיפורים שאפשרו לי לברוח בחלל ובזמן עד שמעשיי נמסרו לראשי הכת. מאות עמודים בכתב יד קטנטן נלקחו ממני, הוחרמו ונשרפו והם הכאיבו לי, והכאיבו הרבה, עד שהבטחתי כי לא אכתוב יותר סיפורים לעולם.
הנדודים שנכפו עליי במסגרת הכת הוליכו אותי לארבע יבשות שונים ולמעל מעשרים וארבע מדינות שבהן נאלצתי להתאקלם לאזור, אקלים ולשפות זרות. בין השאר, הגעתי למזרח ומרכז אפריקה, המקום בו מתרחשת עלילת המידענית.
רק בשנות העשרים לחיי הצלחתי לברוח והותרתי מאחורי את העולם היחידי שהכרתי. יצאתי אל דף חלק , חדש ומפחיד. סירבתי לבלות את חיי עם תחושת החרטה, תחושת המה-אם או בכייה מתמשכת על השנים האבודות ההן ונשבעתי להחזיר לעצמי את מה שנלקח ממני.
אחרי תהליך ארוך של נסיון וטעיה, קראתי המון ולאט לאט הצלחתי להשיב לעצמי את אומנות הסיפור. הדברים הבסיסים שוודאי נראים לרבים כמובנים מאליהם היו מסע ארוך ומפרך עבורי אבל אם להסתכל על חצי הכוס המלאה, אם אצטרך לבשל פעם למאה וחמישים איש, אני לפחות יודעת שאני מסוגלת.


רשימות קריאה בהן מופיע המידענית
הרשימה החמה | רונדנית בת 51 מגבעת שמואל רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 ימים

רוצה לקרוא | גלית בת מראש העין רשימת הקריאה עודכנה לפני 5 ימיםהתחלתי לקרוא בחג ,האמת לא צפיתי לקבל ספר בלשי ,אני בד"כ מתרחקת מספרים כאלה ,אבל ברגע שהתחלתי משהו בכתיבה שבה את ליבי . אני מחכה שתהיה לי הזדמנות לחזור אליו.
התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-9 חודשים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ