גברים בשינוי - בדרך לגבריות אחרת / חן נרדי

גברים בשינוי

בדרך לגבריות אחרת

חן נרדי & רבקה נרדי

יצא לאור ע"י הוצאת מודן, בשנת 1992, מכיל 272 עמודים, פסיכולוגיה »ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.2
60% בנות
2 בנים   3 בנות
גיל ממוצע:42
4017 התעניינו בספר


תקציר הספר
לידתו של הספר "גברים בשינוי" בדיאלוג בין גבר לאישה. הוא כותב לה מכתבים שבהם הוא מנסה לשתף אותה במחשבותיו וברגשותיו, והיא משיבה לו: מגיבה למכתביו, מגלה בפניו את עולמה.
הספר "גברים בשינוי", שחלקו התכתבות בינו לבינה, מתפתח לדיון במושג הגבריות ועוסק בסוגיות שונות:
מה זה "להיות גבר", מהו מאצ`ואיזם? מהם מחירי הגבריות המאצ`ואיסטיות ביחסים שבינו לבינה - במין, בחלוקת התפקידים? כיצד אלה משפיעים על יחסיו של הגבר עם ילדיו, עם חבריו, במקום עבודתו... בינו לבין עצמו? האם יש צורך בשינוי תפישת הגבריות?

בהסתמך על ידע ונסיון מקצועי אישי, גורסים המחברים, כי דרושה תפישות גבריות אחרת, תפישה שתאפשר לגברים להתמודד טוב יותר עם התמורות המפליגות ביחסי גברים-נשים, שחלו בעקבות המהפיכה הפמיניסטית והתפתחויות חברתיות אחרות.

הגבריות האחרת - ניומניזם - הינה הומניסטית ומבוססת על זניחה של הנחת העליונות הגברים שאבד עליה הכלח, ועל אימוץ גמישות בדפוסי המחשבה, ההתנהגות והרגש. גמישות זו, הנוצרת עם שילוב בין המרכיב הגברי והנשי, מאפשרת לגבר לשפר את התמודדותו עם סביבת שנות ה-2000, לרווחתו ולרווחת המשפחה והחברה.


חן נרדי (MA בעבודה סוציאלית ודוקטורנט באוניברסיטת תל אביב), שירת 21 שנה בצה"ל בתפקידי פיקוח וכקצין בריאות נפש. התמחה בטיפול במצבי לחץ ומשבר ובפסיכו סוציולוגיה של הגבר. מטפל ומנחה קבוצות גברים, ועוסק בהדרכת אנשי מקצוע בתחומי מומחיותו.

רבקה נרדי, נמנית עם אנשי המקצוע המובילים בארץ בתחום של פיתוח מיומנויות אישיות וניהוליות מנהיגותיות בקרב נשים. ספריה הקודמים: "אישה בזכות עצמה", "בין העונות". בני הזוג נרדי הקימו את מכון "דיאלוג" העוסק בשיפור ההידברות בין גברים ונשים.


רשימות קריאה בהן מופיע גברים בשינוי - בדרך לגבריות אחרת

כלבתא בבית : 26 נשים מגלות את האמת על מין, בדידות,עבודה, אמהות ונישואים
הנה למדתי משהו חדש | נעמה 38 בת 42 מ רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 שנים ו-7 חודשים


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ