הנחיית קבוצות מחנכים בנושא בריאות הנפש / זהבה אוסטרויל

הנחיית קבוצות מחנכים בנושא בריאות הנפש

זהבה אוסטרויל

יצא לאור ע"י הוצאת מאגנס, בשנת 1989, מכיל 175 עמודים, עיון » חינוך והוראהללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
1312 התעניינו בספר

תקציר הספר
הספר "הנחיית קבוצות מחנכים בנושא בריאות נפש" מסכם את הניסיון שהצטבר בעבודה קבוצתית עם מורים וגננות בשירות הפסיכולוגי-חינוכי של עיריית ירושלים.

הספר מייצג גישה חדשה לנושא הקונסטלציה הקבוצתית בתחום בריאות הנפש, ומתבסס על ידע תיאורטי. הספר נכתב על-סמך ניסיון בעבודה עם מחנכים, אולם המודל יושם ונמצא יעיל גם בעבודה עם הורים, מטפלות ומבוגרים העובדים עם ילדים במסגרות שונות.

העבודה על-פי המודל מתמקדת בנושא ולא בבעיה ספציפית של מתיעץ מסוים. הצגת בעיות מקצועיות ספציפיות משמשת רק בסיס להרחבה והעמקה של ידע והפנמה של עקרונות פסיכו-חינוכיים, המאפשרים התמודדות יעילה עם מגוון רחב של בעיות.

מודל הקונסטלציה הקבוצתית באמצעות נושאים מתואר ומודגם באופן מפורט.
העבודה על-פי המודל נעשית תוך שמירה על איזון בין יצירת אווירה מקבלת תומכת ונינוחה לבין העמדת אתגרים אישיים ואינטלקטואליים, המאפשרים למשתתף להרחיב את טווח יכולת ההתמודדות המקצועית שלו ולחזק את ביטחונו העצמי. הספר מציג שילוב של תיאוריה, טכניקה ולקחים מיישום המודל בעבודה עם מגוון של נושאים מתחום בריאות הנפש. בכך הוא יסייע לאנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש: יועצים חינוכיים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאלים ואנשי מקצוע העובדים עם קבוצות.


הקורא עיר הקורא מתי
פיית הספרים אבן יהודה. קטלוג בפייסבוק: עיון, שירה ומחזות, ס. לימוד לפני 4 שנים ו-9 חודשים מענה
נטע ראשון לציון לפני 9 שנים מענה
מירה קיבוץ רמתיוחנן לפני 3 שנים ו-1 חודשים מענה
מיקי גבעת שמואל לפני 5 שנים ו-5 חודשים מענה


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ