ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.111
83% בנים
15 בנים   3 בנות
גיל ממוצע:45
2721 התעניינו בספר


תקציר הספר
עבור רוב בני האדם, היטלר הוא התגלמות השטן, הרוע המוחלט. אולם רבים לא יודעים כי על אף שהיטלר היה ההוגה והיוזם של הפתרון הסופי, היינריך הימלר היה האחראי על ביצוע אותה עבודה "מלוכלכת" ונוראית של רצח מיליוני בני אדם. כלומר, אדם שידיו מוכתמות באותה המידה כידי מנהיגו, וזאת בניגוד לטענתם של קצינים נאציים אחרים כמו אדולף אייכמן, כאילו היו בשואה רק "ברגים" קטנים במערכת. ביוגרפיה חדשה שרואה אור בסדרת הביוגרפיות המצוינת של ספרית מעריב, מספרת את סיפורו של הימלר, האיש שהפך מנער כנסייה ביישן לתליין של גרמניה הנאצית. ההיסטוריון והביוגרף פיטר פדפילד (שכבר חיבר ביוגרפיות על רודולף הס, מפקד מחנה אושוויץ, ואדמיר קרל דוניץ, מפקד הצי הגרמני בימי מלחמת העולם השנייה) מתחקה דרך מסמכים ועדויות אחר קורותיו של הקצין הנאצי הבכיר, יליד הכפר זיס שבאלפים הבוואריים, שהתמסר כל כולו למלאכת השמדתם של יהודי אירופה והבלקן.

בדפילד עוקב אחר מסלול חייו של הימלר, עומד על הגורמים שהשפיעו על עיצוב תפיסתו, מתמקד במערכות היחסים האישיות והמקצועיות שלו ובונה דיוקן מקיף ומרתק של רוצח. מבעד לאישיותו של הימלר מצטייר אדם קר רוח ונטול רגש, ודאי הביוגרפיה המקיפה ביותר שפורסמה עד כה על קבלן הרצח של היטלר.

"הרושם הראשון שקיבל כל מי שפגש אותו, היה של פקיד חסר חשיבות. איש מנגנון אפור, שלא היית נותן את דעתך עליו אילו פגשת אותו ברחוב…"

אדולף היטלר היה ההוגה והמטיף. היינריך הימלר היה האחראי על הביצוע. כיצד הפך נער הכנסייה הביישן, שגדל בצילו של אב לאומני ושתלטן, לרייכספיהרר אס-אס - סמל הרוע והאכזריות של המאה העשרים? כיצד הצליח האיש ללא כריזמה, שלא הזכיר במאומה את דמות הגרמני המושלם שאליה שאף להגיע, להקים מנגנון רשע אדיר ששלט על חייהם של מאות מיליונים בגרמניה ובאירופה הכבושה? מיהו האיש שבערוב ימיו של הרייך השלישי, הפך לאיש החזק באימפריה שהתיימרה לשלוט בעולם כולו? מיהו בן האנוש שתחת פקודתו והנהגתו הוקמו מחנות המוות שבהם נרצחו בדם קר מיליוני בני אדם?
"הימלר" היא הביוגרפיה המקיפה והמעודכנת ביותר שפורסמה עד היום על קבלן הרצח של היטלר.


רשימות קריאה בהן מופיע הימלר - רייכספיהרר אס-אס
על הכוונת - היסטוריה | ניר בן מ Tsundoku רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 שעות

רכשתי לספרייה | אבי בן 46 ממודיעין / ת"א רשימת הקריאה עודכנה לפני שנתיים ו-5 חודשים


פרסומת©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ