ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
3.417
67% בנות
4 בנים   8 בנות
גיל ממוצע:47
1196 התעניינו בספר


תקציר הספר
המלצת העורך:

"'היא באמת אוהבת אותי', אמר הלב כשטילפנת אז, באחת הפעמים הראשונות, ושפתייך, הזרות עדיין, המתיקו את שם-החיבה שרק הכי קרובים משתמשים בו. זה היה הקול הדבשי ביותר ששמעתי מעודי, מפתה ומכשף כמו זמרה של סירנה. כאילו אליו ערגו געגועי משכבר הימים.

"אלא שעד מהרה התברר זאת המתיקות הכי מרה שאפשר לדמיין. את עם חוסר הביטחון שלך, אני עם חוסר האמון שלי. את מתק השפתיים מחקו האכזבות, והמריבות שנבעו מהן. הלם התנודות היה כה גדול, שלפרקים הרגשתי שאין זו הזמנה לאהבה, אלא הזמנה לגרדום"

בשני פרקים קצרים אלו – שניים מתוך 286 פרקים הפזורים לאורך עשרות עמודים לא ממוספרים – נפתח "זוג", ספרו החדש של הסופר איל מגד ("ארץ אשה", "סודות ובגידות", "חיי עולם"). "זוג" ממשיך את הקו האוטוביוגרפי הבולט שמתפתל לאורך יצירתו של מגד, אך נראה שזהו ספרו החושפני ביותר, אולי משום שקוראים הבקיאים ברכילות חוץ ספרותית יודעים כי מגד נשוי לסופרת המצליחה צרויה שלו ("תרה", "חיי אהבה").

ובכל זאת, אין ב"זוג" פורונוגרפיה של חיים אישיים אלא תיעוד אינטימי-פיוטי של חיי זוגיות רצופים בעליות ובירידות, ממנו משתקף סגנונו הבהיר והמדויק של מגד. לעתים עולות מהפרקים מסקנות קשות וכואבות ("כחתן חפוי ראש אני ניצב מתחת לחופת השמים המשחירה, המקושטת בחרמש צהוב. הבראה פירושה יותר מרחק, פחות חיכוך, יותר חלל ריק, יותר בדידות, יותר יחיד, פחות זוג"), אבל בבסיס הסיפור האישי נמצאת אמת מחזקת ושורשית.


רשימות קריאה בהן מופיע זוג

סופרינו : ממאפו עד ביאליק, תולדותיהם, הערכותיהם ופרקים נבחרים מיצירתם
יוסף ליכטנבום
יומן מסע-הספרים שלי. | מיה בת 43 מ רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 חודשיםלקט ספרים מאת מגד איל
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של מגד איל


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ