האחים הימלר - סיפורה של משפחה גרמנית / קטרין הימלר

האחים הימלר

סיפורה של משפחה גרמנית

קטרין הימלר

יצא לאור ע"י הוצאת מטר, בשנת 2007, מכיל 254 עמודים, תירגום: דפנה עמית. עיון » הסטוריה של המאה ה- 20

הזמנה לטעימה: פרק מהספר

קנה משומש: ₪45.00
הוסף לסל

ספר טוב דירוג של שלושה כוכבים וחצי
3.846
54% בנות
6 בנים   7 בנות
גיל ממוצע:43
2969 התעניינו בספר


תקציר הספר
הסבא של קטרין הימלר היה אחיו של הפושע הנאצי היינריך הימלר. אבי בנה של קטרין הוא ישראלי, בן לניצולי שואה. כשהיא נושאת על גבה את המטען המשפחתי המסובך הזה, החלה המחברת להתחקות אחר ההיסטוריה המשפחתית הגלויה והמוסווית שלה. במשפחתה של קטרין הימלר דוּבָּר לעתים קרובות על פשעיו של הדוד, היינריך הימלר.
על-פי הסיפורים נחשב היינריך הימלר, אחי-סבה, לחריג "לא-יוצלח" בבית ההורים ההומניסטי והמשכיל. לאֶחיו של היינריך, גֶבּהַארד ואֶרְנְסט, לעומת זאת, לא היה על-פי אותם סיפורים קשר רב לפוליטיקה של המשטר הנאצי. כך בחרו הוריה של המחברת לתאר את המורשת המשפחתית שלהם.
בספר חשוב ומרתק זה עוקבת קטרין הימלר אחרי סבה ארנסט, שנעדר מאז 1945, ומגלה כי מעורבותם של שני אחיו של היינריך הימלר בשלטון הנאצי היתה עמוקה בהרבה מכפי שסופר. הם תמכו במפלגה כבר בשלביה המוקדמים והפיקו תועלת מן התנאים החדשים שנוצרו אחרי 1933.
קטרין הימלר מספרת את סיפורה של משפחה, אשר במקום לגלות רחמים כלפי הנרדפים, הביעו בניה ובנותיה הסכמה למצב הפוליטי ואף תמיכה במשטר הנאצי. בהתמודדות אמיצה ויוצאת-דופן עם העבר הצליחה המחברת להגיע למכתבים רבים שלא פורסמו ולמסמכים אישיים מעזבונה של המשפחה, וחשפה אותם לעין הציבור, ובכך השלימה פערים רבים שהיו חסרים במחקר ההיסטורי.
"דרך משפחת הימלר, משפחה גרמנית 'רגילה', נחשפת רשת הפשע, שאליה השתייכו גרמנים רבים כל-כך בדרכים כה שונות. היינריך הימלר יכול היה לסמוך על שיתוף הפעולה של המשפחה הזאת. אין להטיל את האחריות למעשיו על אחיו וגיסותיו, אך אפשר בהחלט להאשימם בכך שלא התנגדו."
פרופ' ד"ר מיכאל וילדט
המכון למחקר חברתי - המבורג


הקורא עיר הקורא מתי
ספרים במושבה ספרים במושבה הגרמנית ירושלים 0524322995 לפני שנה ו-7 חודשים מענה

התחיל לקרוא לפני 6 שנים
©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ