הסיפור שלא יסופר / אסף בר

הסיפור שלא יסופר

אסף בר

יצא לאור ע"י הוצאת סער, בשנת 2007,

הזמנה לטעימה: פרק מהספר


ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
67% בנים
2 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:35
830 התעניינו בספר

תקציר הספר
גם אם ויתרנו על כל רצונותינו מאז היינו ילדים וגם אם השאיפות שלנו נראות רחוקות מן המציאות, "הסיפור שלא יסופר" מעודד את היחס שאנחנו צריכים לתת לעצמנו ולמאוויים הפנימיים שלנו. הספר מוביל את הקורא למסקנה ש"אין חלום שהוא גדול מדי" (פרק 7, "חלומות", עמוד 52 מתוך הספר "הסיפור שלא יסופר"). זאת כאשר אנחנו מודעים לכך שכל אחד מאיתנו רוצה להשיג משהו בחיים ועלינו לטפח את הרצונות שלנו וללכת בגדול על כל חלום, יעד, ייעוד, מטרה או רצון חבוי.
בספרו החדש "הסיפור שלא יסופר" מתאר אסף בר את קורותיו של צעיר, שלטענתו של בר חבוי בכל אחד מאיתנו, שחולם להצליח בגדול. הוא עוזב את עבודתו כעיתונאי ומחליט להקדיש את חייו לכתיבת ספר הבכורה שלו. ספר על משמעות החיים. באמצעות סיפור חייו המרתק, המתואר לפרטים בספר, ופילוסופיית החיים הייחודית שלו, חושף הצעיר בפני הקורא את הדרך להשגת מטרות בחיים. זאת לצד סיפור עלילתי מדהים.
"הסיפור שלא יסופר" הוא ספרו השני של אסף בר. הוא מגיע מתוך רגע של כנות בחייו של עיתונאי. הספר נכתב בלונדון באופן בלתי צפוי. בר כתב בכל מקום אפשרי, בפארק המפורסם 'הייד פארק', ברכבת התחתית של העיר הבריטית, לכל מקום לקח איתו מחברת עבה עם מאה עמודים ריקים וכששב לישראל המחברת הייתה מלאה ובה בסיס הספר "הסיפור שלא יסופר".
הספר מתאר סודות מאחורי הקלעים של עולם הבידור העולמי והמקומי. את ההתמודדות של הצעיר, גיבור הספר, במפגש עם "עולם הזוהר" פנים אל פנים. כאן הסופר אסף בר מנסה לנפץ לנו את תדמית התהילה שאופפת כוכבי בידור, בפרק "סודות מאחורי הקלעים" הוא מגלה את הזיוף הגדול שמאחורי תרבות הסלבריטאים במדינתנו ומחוצה לה. הוא חושף את האמת מאחורי התדמית המוחצנת שיוצרים עבורנו אנשי יחסי הציבור. "בטלוויזיה אנשים נראים יפים וזוהרים יותר", מתוודה גיבור הספר. כמה עמודים לאחר מכן הוא מספר איך התאהב בשחקנית מפורסמת, אך בלי לשים לב נתן לה טיפים לגבי החבר הקודם שלה עד שהיא חזרה אליו... עוד הוא מדבר על האמת, בפרק "הסיפור שלא יסופר", על פיו קרוי שם הספר. "חוק מספר אחת בלהיות אדם: לומר את האמת", מגלה לנו גיבור הספר ומספר שאפשר לראות אמת בעיניו של אדם.
שיאו של הספר נמצא רגע לפני סופו, בפרק "חלומות". פרק זה מתאר את המתרחש בחייו של הגיבור בתחום הפרה-נורמל. חלומות שחלם והתגשמו, השימוש בחלום כאמצעי להעברת מסר אל התודעה שלנו ומעל הכול, חלום כסוג של שאיפה, רצון חבוי אותו תמיד רצינו להגשים. והדרך להשגת מטרות בחיים המתוארת בספר מתגלית כקלה ופשוטה להגשמה. "לכל אחד מאיתנו ניתנת בכל יום ההזדמנות להתחיל, ליצור או לצאת לדרך חדשה", אומר גיבור הספר ואכן "חלומות ניטעים בנו עם ערכה לשימוש עצמי... אם נדע להקשיב לרוח ולסובבים אותנו... נוכל בקלות להגיע לאן שחפץ ליבנו".
הכול בר השגה, טוען גיבור הספר "הסיפור שלא יסופר" בפרק שלאחר מכן, הפרק האחרון "ההווה המושלם". זאת כהמשך ישיר לחשיפת החלום והשאיפה הפרטיים של כל אחד מאיתנו, "עם אמונה אפשר להשיג הכול", עונה גיבור הספר לבחורה אלמונית שפגש באקראי במהלך נסיעה באוטובוס.
כך מתוארת לה תמונה בה תעשיית החלומות הופכת בימינו אנו לדבר חשוב. הגשמת ייעוד, מטרה, או כל מאווה פשוט הטמון בנו הופכת אט אט לחשובה ומשמעותית בעידן הנוכחי. אנשים יוצאים למסע חיפוש עצמי וגילוי אישי כמעט מדי יום, ו"הסיפור שלא יסופר" מנסה לגעת באותו מקום חבוי בנו, שם אנחנו שומרים את השאיפות שלנו, מגוננים עליהם מכל אויב או אדם המנסה, במודע או שלא במודע, להניא אותנו מללכת בגדול על רצונותינו.
זהו לא מדריך לחיים, אם כי מוצגים בספר טיפים שונים ומגוונים למען הבאת ההצלחה אל חיינו. בפרק "ההצלחה מסחררת" מתואר איך חייו של הגיבור הפכו להצלחה לה תמיד ייחל. יש מי שיגיד שכדי להגיע להצלחה צריך מזל, אך הסופר אסף בר בספרו החדש "הסיפור שלא יסופר" טוען שלהצלחה צריך קודם כל שכל. באמצעות מספר פעולות פשוטות כל אחד יכול להשיג את המטרתו.
השפה בה משתמש הסופר אסף בר לא מתיימרת להיות שפה ספרותית גבוהה, אך עם זאת הוא גם לא משתמש בשפה נמוכה. "הסיפור שלא יסופר" הוא ספרות עכשווית. מודרנית, בעלת מסר אחד כללי והמון תתי מסרים שנחשפים במהלך עלילת הספר. הרי ספר ללא מסר ולצורך הנאה בלבד הוא ספר שאינו משפיע על הקורא. וב"הסיפור שלא יסופר" כוונתו של הסופר אסף בר היא להשפיע.
"הסיפור שלא יסופר" מוביל את הקורא אל הנקודה אליה מגיע הקורא רק בסיומו של הספר. רק אז נחשף פרט שמאיר את הספר כולו באור חדש. אל תתפלאו אם תרצו לקרוא אותו שוב.
ואכן "הסיפור שלא יסופר" מסתיים באופן פילוסופי בהצגת "ההווה המושלם". החיים המושלמים שכל אחד יכול לחיות. העולם בו כל מה שאנחנו רוצים מתגשם.


התחילה לקרוא לפני 6 שנים


אסף בר (סופר על המוקד)
אסף בר נולד בשנת 1978 וגדל בעיר החוף אשדוד. כבר בימי נעוריו בלט כישרון הכתיבה שלו ובגיל 17 הוא ערך עיתון מקומי לנוער שנקרא "זום", אשר יצא לאור באשדוד והופץ בבתי הספר התיכוניים בעיר, במימון עריית אשדוד ובשיתוף החברה העירונית למתנ"סים. כבר אז הוא יצר כותרות ואחת הכתבות, שנחשפו בעיתו... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת אסף בר
שם הספר
7
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של אסף ברהספר מי מקריא תכולה
הסיפור שלא יסופר אסף בר קטע מתוך הספר
רוצה גם? הקלט את עצמך קורא קטע מהספר ו... שלח אלינו את ההקלטה.
מתקשה להחליט? הקשב להקלטות אחרות שנשלחו.
©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ