הירושה / שאנדור מאראי

הירושה

שאנדור מאראי

ESZTER HAGYATEKA

יצא לאור ע"י הוצאת כתר, בשנת 2007, מכיל 144 עמודים, תירגום: מרים אלגזי. ספרות » ספרות מתורגמתספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
3.48
80% בנות
5 בנים   20 בנות
גיל ממוצע:49
2253 התעניינו בספר


תקציר הספר
מברק מליצי, כמעט תיאטרלי, מפר את שלוות חייה של אסתר: לאיוש מגיע לביקור. עשרים שנה לא התראו, ובהן הצליחה, אט אט לעמעם את הכאב, אולי אף לשכוח את הנוכל אשר שדד את לבה, את כספה, את עתידה.
ועכשיו לאיוש חוזר, ואיש אינו יודע מדוע. בכיסם של אנשי המקום בוערים שטרי חוב ישנים, נונו הזקנה – המתגוררת עם אסתר בבית הקטן – מחביאה את כלי הכסף המעטים שעוד נותרו, ואסתר תוהה: מה עוד יוכל לבקש ממנה. ואולי בכלל הגיע לקיים הבטחה.
פגישתם רווית המשקעים של אסתר ולאיוש מתנהלת מחוץ לבית ובתוכו. בגן מתגלה הסיבה האמיתית לבואו. בבית מתבררת חידת עזיבתו האיומה. את הפער הבלתי נתפס בין הפנים לבין החוץ, בין השקר לבין האמת, מבקשת אסתר ליישב בדרך היחידה העומדת לרשותה. והדרך הזאת מטלטלת את תפיסת עולמם של הסובבים אותה, וגם את זו של הקורא.

שאנדור מאראי (1989-1900), מגדולי הסופרים ההונגרים, זכה להכרה עולמית, רק כעשור לאחר ששם קץ לחייו, בביתו שבארצות הברית. מאראי, שגלה מהונגריה בשנת 1948, עם עליית המשטר הקומוניסטי בארצו, הרבה לכתוב על תחושות הניכור והתלישות בעושר סגנוני יוצא דופן. ספריו, שעמדו בראש רשימות רבי המכר ברחבי העולם, זכו לשבחים רבים. ספריו "הנרות בערו עד כלות" ו"גירושין בבודה" ראו אור בעברית בהוצאת כתר, והיו לרבי מכר גם בישראל.


רשימות קריאה בהן מופיע הירושה
הרשימה החמה | רונדנית בת 51 מגבעת שמואל רשימת הקריאה עודכנה לפני שלושה שבועות

מתוכננים | קפה לאטה בת 46 מ רשימת הקריאה עודכנה לפני שנתיים ו-9 חודשים

התחיל לקרוא לפני 7 שנים ו-1 חודשים


שאנדור מאראי (סופר על המוקד)
שאנדור מאראי (1900-1989) נחשב לאחד הסופרים ההונגרים החשובים במאה העשרים. ספרו הנרות בערו עד כלות זכה באהבת הקהל ובשבחי הביקורת גם בישראל. בספריו הרבה לעסוק במעמד הבורגני השוקע בתקופה שבין שתי מלחמות העולם. גירושין בבודה הינו ספרו השני המתורגם לעברית. ספריו של שאנדור מאראי ראו אור... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ