תקציר הספר
הסתייגותו העיקרית של רודולף וולף לגבי החיים בכללם היה הקלות היתרה שבה עלול אדם לעשות טעויות גורליות. הוא עצמו, בגיל 12, נעשה שלא במתכוון לרוצח כפול - וב"יום האם" דווקא - כאשר ירה באוויר דרך שעשוע, גרם למותה של אשה הרה ולהתרוששות כל משפחתו עקב המשפט. אביו של רודולף, צייר חסר כשרון ויורשו של רוקח חסר יושר, קנה בצעירותו ציור מאת סטודנט - לאמנות עני בשם אדולף היטלר - ולא קשה להבין מה הנזק שגרם לדורות הבאים בטעותו התמימה. רודולף - הנקרא "דיק הצלף" מאז מקרה הביש - מתאר את גדילתו והתבגרותו של בן - זמננו בעיירה האמריקאית שהיא אינדיאפוליס של וונגוט עצמו. בהומור קליל, בלא חימה או אכזריות, הוא מתיחס אל השרירותיות המוחלטת שבה נחרצים גורלות אדם, משפחה, עיר, ארץ. הבטלנות או ליתר דיוק, ההתנגדות הפאסיבית, היא אולי הדרך היחידה לקיום בעולם העכשווי, שבו פצצת ניטרון עשויה בתאונה מקרית להכחיד אוכלוסיית עיר ולזכות בכיסוי עיתונאי של 10 ימים ותו לא. אף כי וונגוט טוען שאין להשתמש ברומן כבספר בישול, מתכונים רבים משובצים בעלילה העסיסית, כאתנחתות קולינריות, וכך מתמזג האסון הגרעיני באוהיו עם מרק בננות בנוסח טאהיטי, והרצינות והאימה מתובלות בציניות ובהומור סלחני. "וונגוט הוא משורר הקלילות, קוסם המרענן אצל קוראיו המבוגרים את זכרון החרדה הפנימית הראשונית...קומדיה של שרירות במיטב המסורת הוונגוטית" (טיימס) קורט וונגוט נולד ב - 1922 באינדיאפוליס, למד באוניברסיטת קורנל, שירת במלחמת העולם השנייה באירופה והיה שבוי מלחמה בגרמניה. לאחר המלחמה למד אנתרופולוגיה והחל עוסק בכתיבה כמקצוע.


הקורא עיר הקורא מתי
ספרים בהלל23 0524322995 ירושלים 0524322995 לפני שנה ו-10 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע דיק הצלף
ניסיתי אבל זה לא הלך בינינו. | אנקה בת מקרית אתא רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 חודשים

לאהוב את האנושות, לשנוא אנשים | דריה המזדקנת בת 102 מירושלים רשימת הקריאה עודכנה לפני שנה ו-7 חודשיםקורט וונגוט (סופר על המוקד)
קורט וונגוט (1922-2007) Kurt Vonnegut קורט וונגוט נחשב אחד הסופרים החשובים ביותר במאה העשרים. הוא פרסם רומנים, סיפורים קצרים, מחזות ומאמרים המשלבים סאטירה, הומור שחור ומדע בדיוני. וונגוט שכתב כבר בנעוריו לעיתון בית ספרו, הוא החל את לימודיו האקדמיים באוניברסיטת באטלר באינדיאנפוליס... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ