תקציר הספר
אינס בילבטואה, בתו של סוחר עשיר המשמשת דוגמנית ומוזה של צייר החצר פרנסיסקו גויה, מואשמת בכפירה על-ידי האינקוויזיציה, נחקרת בעינויים ומושלכת לכלא. אביה הנואש מתחנן בפני גויה שיציל אותה.

גויה פונה לידידו, האינקוויזיטור הכוחני והשאפתן לורנסו קסמרס, כדי שיעזור לו לחלץ את אינס. אולם לורנסו מנצל את תומתה של אינס היפה וזונח אותה לאנחות.

כעבור כעשרים שנה, ממש לפני שצבא צרפת פולש לספרד, גויה – שאיבד כבר בינתיים את שמיעתו והפך לאדם קודר – נכנס לתקופתו היצירתית המפורסמת ביותר. לורנסו, שהוחרם בינתיים על-ידי הכנסייה וברח לצרפת, חוזר לספרד כתובע הראשי מטעם נפוליון וכתומך נלהב ברעיונות המרכזיים של המהפכה הצרפתית.

עם ביטול האינקוויזיציה על-ידי הצרפתים, יוצאים כל האסירים לחופשי וביניהם גם אינס שהקשר היחיד שנותר לה מחוץ לחומות הוא גויה. היא הופכת לבת חסותו, והוא יוצא לחקור את עברה.

מפת הכוחות של אירופה ממשיכה להשתנות והתוהו ובוהו שב לספרד עם פלישת צבאו של ווילנגטון המבקש להשיב את השלטון לספרדים. לורנסו ניצב בפני פסק-דין מוות ומחפש בן-ברית חדש. שום דבר לא ימנע בעדו מלהציל את עצמו ומלהסתיר את הסוד שימיט עליו חרפה.

רומן היסטורי סוער זה, על רקע פרפוריה האחרונים של האינקוויזיציה הנוצרית בספרד ועליית קרנה של המהפכה הצרפתית, משלב אירועים אמיתיים עם בדיה ומצייר תקופה סוערת ומרתקת דרך חייהן של שלוש דמויות מרכזיות: לורנסו, האינקוויזיטור הכוחני העובר שינויים קיצוניים במהלך הרומן, גויה, הצייר המפורסם והרב-גוני שתמונותיו משקפות את שהתחולל מול עיניו, ואינס, המוזה והמודל של גויה, שגורלה מיטלטל בין שני הגברים.


רשימות קריאה בהן מופיע רוחות הרפאים של גויה
ספרים שאצטרך לקרוא | קוראת בקפה בת 20 מחור בצפון רשימת הקריאה עודכנה לפני 6 שעות

ספרים טובים שקראתי | חגית בת 45 מנתניה רשימת הקריאה עודכנה שלשום

התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-1 חודשים


התחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-8 חודשים
באמצע הספר
התחיל לקרוא לפני 7 שנים ו-9 חודשים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ