הוד מעלתו ג`ורג` וושינגטון

ג`וזף ג` אליס

יצא לאור ע"י הוצאת עם עובד, בשנת 2006, מכיל 300 עמודים, תירגום: יוסי מילוא. עיון » ביוגראפיות


הוסף לסל
קנה חדש: ₪84.00 ₪77.28

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:25
386 התעניינו בספר


תקציר הספר
לרבים בעולם ובארצות-הברית, ג'ורג' וושינגטון הוא האיש שבדולר. האמריקנים הציבו את פסליו של נשיאם הראשון בעריהם וחצבו את דיוקנו בהריהם, אך לא השכילו לאמצו אל ליבם. מאז מותו ב-1799, לאחר שתי תקופות כהונה במשרת נשיא ארצות-הברית, כוסה האב המייסד של הרפובליקה בשכבות עזות ומסלפות של מיתוסים ואגדות. בביוגרפיה רבת-פנים ורבדים זו, מצליח ג'וזף ג' אליס להאיר את אישיותו ולתאר את חייו של הגיבור המורכב והחשוב ביותר בתולדות ארצות-הברית, ועם זאת איש חידה שדורות של מעריצים לא פענחו את סוד מנהיגותו.
ג'וזף ג' אליס פורש יריעה מפורטת ומלאה של חייו ופועלו של ג'ורג' וושינגטון, מראשית הקריירה שלו כאיש צבא בשירות ממשלת בריטניה, ועד ההכרעה לשחרר את עבדיו ערב מותו, לאחר מלחמת המהפכה המתישה ובראשית בניינה של הרפובליקה הפדרלית. בפרקי הקריירה הציבורית שוזר הביוגרף תמונות מרתקות על חייו הפרטיים של "הוד מעלתו". הוא מתאר את נישואיו, את חיי המשפחה שלו ואת מנהגו בחברת בעלי האחוזות בווירג'יניה. להרהוריו הראשונים בדבר כורח ההינתקות מחיקה של בריטניה הגיע וושינגטון כשניסה במאמצים רבים, לנהל את חובותיו התופחים ואת שעבודו למיני סוחרים וספקים מעבר לים, בלונדון.
ג'וזף ג' אליס – ההיסטוריון עטור הפרסים ורב-ההשפעה – שיותר מכל חוקר אחר בן-דורנו פענח את קסמם וניתח את מנהיגותם של האבות המייסדים בארצות-הברית, העמיד ביוגרפיה רבת-קסם ועניין. אין ספק שספרו על ג'ורג' וושינגטון, כמו שאר ספריו, ייחשב לאבן-דרך בתולדות ראשיתה של ארצות-הברית.

©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ